آسانسور چیست؟ انواع و کارایی هرکدام + قیمت خرید و فروش اسانسور سخاوت

این موتورها دارای دو استاتور جدا گانه هستند که برای دو سرعت تند و کند به کار می‌روند. تعداد قطب استاتور دور کند معمولاً چهار برابر دور تند است که باعث می‌شود سرعت دور کند موتور یک چهارم دور تند باشد. دو عامل یعنی نیروی عکس العمل دنده‌ها در گیربکس و وجود چرخ طیار یا فلایویل متصل به محور روتور موتور که دارای لختی دورانی است، مانع از تشدید تکان‌ها می‌شوند. برای توقف موتور با استفاده از یک مدار الکتریکی استاتور دور کند وارد مدار شده و دور تند از مدار خارج می‌شود. در حال حاضر یکی از مشکلات ساختمانهای بزرگ کافی نبودن فضای در نظر گرفته شده برای آسانسور است.

  • با این وجود اگر به گذشته بنگریم، متوجه خواهیم شد که جابجایی عمودی میان طبقات ساخته شده همواره از نیاز های بشری بوده است.
  • او در واقع با اختراع ترمز‌های اتوماتیک تحولی عظیم در این صنعت پدید آورد.
  • در دسته بندی کاربری پروژه های عمرانی، سهم عمده ی آن متعلق به ساختمان هایی با کاربری مسکونی میباشد، که با توجه به دغدغه ی خانه دار شدن کلیه افراد در سراسر دنیا اهمیت آن بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد.
  • در این نوع آسانسور کادر وزنه وجود ندارد و تمامی وزن بار داخل آسانسور توسط سیستم جک هیدرولیک اداره می شود و همین عدم وجود کادر وزنه باعث می شود که ما نیاز به موتورهای قوی تری نسبت به نوع قبلی آسانسور داشته باشیم.
  • در رایا آسانسور به شما کمک می کنیم تا پکیج و قطعات آسانسور مورد نظر خود را آگاهانه و به سهولت با قیمت‌های درب کارخانه سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان ممکن در سراسر ایران دریافت کنید.

در حالتی که شاخص UL در میان دکمه های آسانسور دیده شود، مخفف کلمه Upper Lobby یا Upper Level به معنای طبقه بالای لابی و یا طبقه بالا است. به طور معمول از کلید L یا LB (مخفف Lobby)، برای نشان دادن طبقه‌ای که لابی در آن قرار دارد استفاده می‌شود. البته در بعضی مواقع ممکن است شاخص L برای طبقات به کار برده شود که در این حالت مخفف Level است و به شکل L1, L2, L3 و… نشان داده می‌شود. از ویژگی های آن ها، لوستر ها و مبلمان لوکس و کف فرش شده می باشند. در این آسانسور ها مسافران در آرامش می نشینند تا به طبقات دیگر برسند.

ابعاد استاندارد آسانسور ۹ و ۱۰ نفره

برای دانستن مفهوم چاله ی آسانسور ابتدا باید چاه آسانسور را بشناسیم.به فضای عمودی که تجهیزاتی چون کابین، ریل حرکتی و وزنه تعادل در آن به سمت بالا و پایین جابه جا میشوند، چاه آسانسور میگویند.چاله یا چاهک در واقع بخش پایینی چاه آسانسور محسوب میشود. ارتفاع چاله از پی ساختمان یعنی پایین ترین قسمت چاه تا کف پایین ترین نقطه توقف آسانسور محاسبه میشود. کابین آسانسور همان اتاقکی است که بار یا مسافران درون آن قرار میگیرند و جابه جا میشوند. کابینها میتوانند جنسهای متفاوتی مانند شیشه، فلز، چوب، مواد پلیمری و … داشته باشند.کابین ها باتوجه به تعداد ورودی و نحوه قرارگیری به ۳ دسته کابین های عادی، کابینهای دو درب در کنار هم و کابین های دو درب روبه روی هم تقسیم بندی میشوند. به نظر بسیاری از متخصصان موتور آسانسور مهمترین قسمت آن به شمار رفته و کیفیت آن تاثیر مستقیمی در عملکرد آسانسور دارد. این عضو وظیفه ی تامین نیروی محرکه لازم برای جابه جایی و حرکت آن را برعهده دارد.

سیم بکسلی که بر روی این چرخ قرار دارد، از یک طرف به کابین متصل است و با بالا و پایین رفتن کابین را حرکت می دهد. ما مشتاقانه منتظریم تا شما را با بهترین محصولات و خدماتی که صنعت آسانسور و پله برقی ارائه می دهد، آشنا کنیم. خدماتی که می تواند سطح بسیار متفاوتی از کیفیت را در زمینه انواع دستگاه های بالابر و آسانسور در اختیار شما قرار دهد.

نمایندگی دیکتاتور جان لیفت

هایپر صنعت فامکو به همراه ارائه مشاوره تخصصی در زمینه راهنمایی و انتخاب آسانسور کارگاهی، خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. هدف از طراحی فضای چاله ایجاد مکانی مناسب برای سرویس کاران میباشد. این نوع نیز جزو آسانسورهای صنعتی به حساب می آیند.آسانسورهای حمل محصولات برداشت شده، تخلیه بار گریز از مرکز و آسانسورهای حمل سطل افقی از جمله موارد پرکاربرد این طبقه بندی محسوب میشوند. در ۲۳۶ سال قبل از میلاد مسیح، اولین آسانسور توسط ارشمیدوس “ریاضی دان یونانی” اختراع شد که شامل یک بشکه بود و به وسیله ناب و انسان حرکت میکرد. در قرن هجدهم ودر حدود سال‌های ۱۷۴۳ میلادی آسانسوری ابتدایی به نام صندلی پرنده به وسیله‌ی لویی شانزدهم در کاخ ورسای برای جابه‌جایی افراد ساخته شد.

در آسانسورهای دوسرعته و در سیستم‌های قدیمی این انرژی به شبکه برق برگشت داده می‌شد اما در درایورها به علت وجود یکسوساز، این انرژی قابل برگشت نیست و باعث ازدیاد شدید ولتاژ بر روی بانک خازنی موجود در درایور شده و امکان آسیب زدن به آن وجود منبع دارد. در حال حاضر یکی از مشکلات ساختمان‌های بزرگ کافی نبودن فضای در نظر گرفته شده برای آسانسور است. صنعت آسانسور ایران مفتخر است که امروزه بسیاری از قطعات آسانسور در داخل تولید می‌شوند و برخی نیز وارداتی هستند. قطعات توسط افراد داخل ایران مونتاژ شده و استانداردسازی و ایمنی آسانسور توسط تکنسین‌ها صورت می‌گیرد. امیدواریم که صنعت آسانسور در ایران به رشد و تکامل خود ادامه بدهد.

لاستیک‌ها علاوه بر کاهش لرزش موتور، از انتقال لرزش به کابین و سایر اجزای ساختمان پیشگیری می‌کنند. اهمیت استفاده از این اقلام هنگام فرسودگی آن‌ها و سروصدای اضافی موتور آشکار می‌شود. تاثیری که جنگ جهانی دوم بر روی صنعت آسانسور گذاشت نیز قابل ذکر است. تغییرات زیادی که در طراحی و شیوه نصب آسانسور و یا تغییراتی که در سیستم های الکترونیکی به وجود آمد، همگی در طی جنگ جهانی دوم ایجاد شدند. همچنین در سال 1887 درهای اتوماتیکی که از قسمت شفت آسانسور بسته می شدند وارد صنعت آسانسور شدند و تغییرات زیادی پدید آوردند.

آسانسور چیست؟ انواع و کارایی هرکدام + قیمت خرید و فروش اسانسور سخاوت

الیشا گریوز اوتیس در سال 1852 اولین آسانسور ایمن برای انسان‌ها را ساخت. او در واقع با اختراع ترمز‌های اتوماتیک تحولی عظیم در این صنعت پدید آورد. ضربه گيرهاي ته چاه براي استهلاک انرژي ناشي از سقوط کابين يا وزنة تعادل به کف چاه آسانسور پيش بيني شده است.انتخاب اينگونه تجهيزات با توجه به اهميت فوق العاده اي که در تأمين ايمني سرنشينان آسانسور بعهده دارند از جايگاه ويژه اي برخوردار است . ضربه گير ها بايد داراي گواهي تست نمونه از شرکتهاي معتبر کنترل کيفيت باشند.

بدین ترتیب تا قبل از بثمر رسیدن انقلاب وضعیت صنعت آسانسور ایران بشرح فوق است. البته اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها که آن هم البته اثری از آن‌ها بجا نیست در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است. ضمناً این شوک در هنگام استارت آسانسور باعث نوسان ناگهانی ولتاژ می‌شود که نه تنها برای آسانسور بلکه برای سایر وسایل برقی مضر است. هر چند از این آسانسورها دیگر نصب نمی‌شود اما تعداد قابل توجهی از این آسانسورهای قدیمی در حال کار کردن هستند. آسانسورهای هیدرولیک، تنها برای حمل مسافر کاربرد نداشته و برای بالابری بارهای سنگین نیز کاربرد به سزایی دارد.

آن‌ها همچنین می‌توانند در محیط‌های دیگر مانند بیمارستان‌ها یا ادارات مورد استفاده قرار گیرند. این آسانسورها می‌توانند تجهیزات دیگری نیز داشته باشند، مانند صفحه نمایش تلویزیونی، بلندگو برای پخش موسیقی یا اعلان‌ها، آگهی‌ها و تبلیغات صوتی و تصویری. شما در واقع انرژی پتانسیل بیشتری در بالای یک ساختمان در مقایسه با پایین دارید ، حتی اگر احساس متفاوتی نداشته باشید. انرژی که شما در این فرآیند صرف می‌کنید، اغلب به انرژی پتانسیل تبدیل می‌شود، بنابراین بالا رفتن از پله‌ها باعث افزایش انرژی پتانسیل و پایین آمدن از پله‌ها باعث کاهش انرژی پتانسیل شما می‌شود.

اطلاعات تماس