آموزش نرم افزار Autocad Mep از صفر تا صد و روش یادگیری

در حال حاضر تنها موضوع جدیدتر بودن مدنظر نیست. اگر استاد شما پیش زمینه ای در معماری داشته باشد، ممکن است طراحی با روند کاری خود را به شما آموزش دهد. هر چه فرد شما سابقه بیشتری داشته و در میان اساتید آموزش اتوکد شناخته شده­تر باشد، هزینه آموزش اتوکد 2016 یا نسخه­های دیگر آن بیشتر خواهد بود. هر فرد در طراحی خود استانداردی دارد حتی اگر خود آن فرد متوجه این مسئله نباشد. چون آن ها فایل های مجزایی هستند هر کدام از آن ها میتواند توسط یک فرد به صورت مجزا باز شود.

شما میتوانید به صورت همزمان با همکاران خود در صورتی که طرح خود را به فایل های مجزا تقسیم کنید و سپس از مرجع استفاده کنید. اگر هنوز پروژه ای ندارید یک نمونه بیابید و آن را رسم کنید. آن ها فایل راهنما را باز کرده و در آن جست و جو میکنند و گاهی اوقات نمیتوانند چیزی که به دنبال آن میگردند را پیدا کنند. این مسئله تلف کردن وقت است که آن ها منتظر بمانند تا شما کار خود را تمام کنید، فایل خود را ببندید و سپس آن ها بر روی طرح شما کار کنند یا بدتر آن ها فایل شما را کپی کرده و جداگانه با شما کار کنند. بله، شما میتوانید به دفعات آن ها را کپی کنید ولی ما میخواهیم پر بازده تر کار کنیم. از آن بهره می برند. که همراه داشتن این مدرک ، نه تنها در داخل ایران ، بلکه در خارج از کشور نیز امتیاز و اعتبار بالایی محسوب می گردد.

این مسئله نه تنها برای شما بلکه همچنین توسط اعضای تیم شما باید صورت پذیرد. نه تنها مجدداً قابل استفاده است بلکه بلاک (block) به شما اجازه میدهد تا تمامی نمونه ها در طرح خود را به روزرسانی کنید. تنها کافی است گزارش Panel یا Schematic را انتخاب کنید. برای ساخت Sweep یک چندضلعی و Arc رسم کنید. با توجه به گستره ی فراوان نقشه کشی در حیطه های مختلف مهندسی اعم از عمران معماری برق و مکانیک شغل نقشه کشی و به فرم مدرن آن کدکار در زمره شغل هایی روتین قرار داشته و هم به عنوان شغل اولیه برای دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان و نیز به عنوان شغل دائمی برای فارغ التحصیلان نقشه کشی و علاقه مندان مطرح می باشد. البته کاربرد اتوکد در عمران و رشتههای مهندسی خلاصه نمیشود و تمامی رشتههای مهندسی را شامل میشود. افرادی که در حوزه کار با نرم افزار طراحی سه بعدی اتوکد از تخصص و تبحر کافی برخوردار باشند می توانند در بسیاری از حوزه های کاری اعم از طراحی دکوراسیون داخلی ، معماری ، عمران ، طراحی صنعتی و غیره و غیره مشغول به فعالیت شوند .

ممکن است که شما با همکارانتان در شرکتتان کار کنید. پس از یادگیری اتوکد با استفاده از گام های ۱ تا ۶، قادر خواهید بود تا طراحی کنید. داشتن یک استاندارد به شما و افرادی که با آن ها کار میکنید کمک خواهد کرد و شما پس از پیاده سازی استاندارد خود کارآمدتر خواهید شد. آموزش نرم افزار 3DMAX: آموزش مدلسازی-نورپردازی-متریال دهی-تنظیمات رندر مدلسازی حرفه ای معماری فضاهای داخلی و خارجی پروژه های معماری -محوطه،نما،مدلسازی و نورپردازی فضای پذیرایی و خصوصی ساختمان مدلسازی آشپزخانه با روشهای ساده و سریع و تکنینکی مخصوص بازار کار معماران آموزش نرم افزار AutoCAD: پیشرفته ترین نرم افزار ترسیم نقشه محصول شرکت AutoDesk را بصورت کاربردی و تمرینی آموزش اتوکد در پیشکسوتان بیاموزید. در گلچین کردن این ویدیوها سعی کرده ایم کاربردی ترین دستورات و دروس را گرد هم بیاوریم. در ادامه آموزش های کاربردی نرم افزار اتوکد، در این پست پس از حدود دو هفته تحقیق و گشت و گذار در اینترنت و مراجعه به آرشیو سایت، ۳۱ درس آموزش اتوکد مقدماتی تا پیشرفته را بصورت فیلم فارسی برای شما گلچین کرده و بصورت یکجا برای دانلود رایگان قرار دادیم.

نرم افزار اتوکد بگونه ای قدرتمند و حرفه ای طراحی شده است که هر دو معنی Design و Drafting را در قالب ساختاری پیچیده و قدرتمند بطور کامل معنا می کند.با توجه به اهمیت فراوان این نرم افزار در رشته های مهندسی و صنعتی ، بر آن شدیم تا با دوره تصویری آموزش نرم افزار اتوکد در خدمت شما عزیزان باشیم. با این که بقیه شرکت های نرم افزاری برنامه هایی دارند که جزئیات تجهیزات و متریالی متناسب با حرفه شما ارائه می دهند ، اما AutoCAD MEP ساده ترین و احتمالا مقرون به صرفه ترین برنامه ای است که می توان با آن طراحی کرد. ۳-محتوی دوره: این دوره بر اساس کتاب اصول ترسیم با AutoCAD اموزش داده می شود. در این حوزه نیز ما دوره آموزش طراحی سایت با جنگو را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم. بسیاری از اساتیدی که در حال تدریس Autocad هستند، فقط از همین بسته ها برای یادگیری استفاده کرده اند!

بنابراین برای تسلط روی همه بخشهای آن و یادگیری کامل مباحث اتوکد، کمک از اساتید باتجربه و خبره الزامی است. این نرم افزار برای نخستین بار در سال 1982 توسط شرکت Autodesk طراحی شد، یکی از نخستین نرم افزارهای طراحی به کمک کامپیوتر بود که کاربران می توانستند آن را بر روی کامپیوترهای شخصی خود اجرا کنند. دوره آنلاین AutoCAD (کلاس مجازی اتوکد): AutoCAD یکی از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است که برای ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی در محیط های دوبعدی و سه بعدی کاربرد دارد. اغراق نیست اگر بگوییم نرم افزار اتوکد یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی صنعتی و ترسیم نقشههای فنی در جهان است. مثل آموزشگاه فنی آریا تهران، موسسه آموزش عالی آزاد هادی، ایباما، مجتمع فنی تهران، اتوسیستم، خانه مهندسان، آموزش 365، اتوکد الکتریکالریال، MEM، فرادرس و… مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد، با برگزاری دوره های آموزشی اتوکد، هنرجویان را با مهارت ها و دانش لازم در این زمینه آشنا می کند.

فکر نمیکنم که کسی شکی در این مسئله داشته باشد.

روشی که او به شما در آموزش اتوکد میدهد ممکن است برای صنعت متفاوتی که شما در آن کار میکنید مناسب نباشد. پس از کار کردن با ابزار تغییر (modify tools)، شما باید کار کردن با انتخاب شیء را بیاموزید. باشد. استفاده از ابزار حاشیه نویسی پس از چیزهایی که در گام های ۱ تا ۵ آموختید باید آسان باشد. گام بعد: ایجاد حاشیه نویسی و درک کردن استفاده از سبک ها. سبک ها تعریف کننده این هستند که حاشیه نویسی شما چه شکلی دارند. حاشیه نویسی چیست؟ هر چیزی در طرح شما که به عنوان هندسه طبقه بندی نشده باشد است که میتواند متن، هاشور، ابعاد، جداول و … به لطف اتودسک، شما حالا میتوانید به راحتی از مقیاس حاشیه نویسی استفاده کنید. مشکل این گام ممکن است راه اندازی سبک های حاشیه نویسی و مقیاس ها باشد. گزینه های زیادی برای انتخاب در سبک ها وجود دارند اما چیزی که موجب گمراهی میشود گزینه های مربوط به مقیاس در سبک ها است.

در آموزشگاه آپادانا تبریز شما می توانید به صورت حضوری و یا آنلاین در کلاس های آموزش اتوکد شرکت کنید. آموزشگاه معماری در کرج همانند سایر رشته ها خواهان زیادی دارد، مدرسی که برای این دوره در نظر گرفته شده بسیار مسلط است، بنابراین با ثبت نام در این دوره ی آموزشی با یک آموزش کامل مهندسی همراه خواهید بود. مبلغ پیش پرداخت: 120/000 تومان و مابقی شهریه 960/000 تومان در محل آموزشگاه پرداخت گردد. فکر نمیکنم که کسی شکی در این مسئله داشته باشد. این مسئله را هنگام رسم سهبعدی به یاد داشته باشید: طراحی در اتوکد تنها در صفحهی XY ممکن است.

متن خود را در چه اندازه ای باید بسازم تا زمانی که پلات میشود به راحتی قابل خواندن باشد؟ یک روش آسان برای یادگیری اندازه گذاری در اتوکد یادگیری ترفندهای مختلف اتوکد و ویژگی های آن است. اندازه A پس از ترسیم بخشی که شما باید با توجه به اطلاعات موجود طراحی کنید مشخص خواهد شد. وقتی یک سیم از روی سیم دیگری رد میشود، میتواند در تب Style موجود در پنجرهی Drawing Properties به صورت یک loop یا Gap باشد. اگر احساس میکنید مسئله دیگری وجود دارد لطفاً در نظرات آن را بیان کنید. هنگام افزودن یک Footprint از Icon Menu، میتوانید یک عضوِ کاتالوگ را انتخاب و Footprint مربوط به آن را اضافه کنید. در این بخش افزودن ترمینالهای Single و Multi-Level را یاد میگیریم. وقتی از دستورات بالا برای افزودن سیم استفاده میکنید، آن سیم به صورت خودکار به یک لایه افزوده میشود.

آموزش اتوکد دوبعدی