اشکال مختلف ویلا در شمال از لحاظ سازه

استراتژی اصلی نما دیزاین توجه به منابع مالی کارفرما و ارائه بالاترین کیفیت با کمترین قیمت در کوتاهترین زمان است. در طراحی ویلا کلاسیک تنوع متریال استفاده شده، طراحی نما نسبت به طراحی ویلاهای دیگر کمتر میباشد; و بیشتر از سنگ که برای نمایهای کلاسیک مناست تر است استفاده میشود. به بیان دیگر هم در سبک مدرن و هم در سبک معاصر می توان به کارگیری از رنگ های خنثی و نزدیک به هم را مشاهده کرد. همچنین افرادی که بیشتر به لوکس بودن و مجلل بودن ویلای خود اهمیت میدهند به سراغ این سبک میروند. اگر دقت کنید انواع پلان ویلای کوچک که تا اینجا بررسی کردیم، به ایجاد فضای باز پیوسته با فضای داخلی توجه ویژهای شده است تا اعضای خانواده بتوانند محلی نشستن با چشمانداز مستقیم به فضای بیرونی داشته باشند. خانه ویلایی جنوبی دوبلکس تمام که دارای نمای مدرن است را هم مشاهده کنید.

ویلاها بنا به خصوصیاتی که دارند، بسیار مورد توجه قرار می گیرند و افراد تمایل به زندگی در آن ها دارند. ویلا ها لوکس و امروزی بهترین انتخاب در برابر ویلاهایی هستند که به صورت کلاسیک می باشند و این ویلاها می توان به صورت نئوکلاسیک هم به اجرا دربیایند. طراحی دکوراسیون ویلاهای مدرن شیک و لوکس در ایران و سرتاسر دنیا. البته انواع طراحی داخلی ویلای تریبلکس به این الگوها محدود نمی شود و شما می توانید الگوهای مدرن تری را برای طراحی داخلی ویلای رویایی خود در نظر بگیرید. به بیان دیگر شما در سبک بوهمین می توانید به راحتی چیدمان و دیزاین لوازم و وسایل موجود در ویلا و خانه خود را تغییر دهید. طراحی ویلا یک طبقه باید طوری انجام شود که هر فضایی که شما قصد اجرا آن را دارید به راحتی مشخص شود.برای مثال هنگام طراحی اتاق ها و سالن پذیرایی باید هرکدام جداگانه طراحی شود و در فضای پرتی قرار نگیرد؛ برای مثلا اگر شما راهرو و درب اصلی ویلا را در وسط ویلا طراحی می کنید، نباید هنگام ورود به خانه با یک اتاق روبرو شوید. حتما دقت داشته باشید که پلهها جلوی نور را نگیرند، فضاهای اصلی را اشغال ننمایند و امکان دسترسی از پایین و بالای پله به قسمتهای مختلف به راحتی موجود باشد.

در میان کابینت، صندلی های غذاخوری، صندلی های پایه بلند، و قفسه های مشکی این اتاق، یک جزیره سفید خودنمایی میکند. این خانه ویلایی پیشساخته که دوستدار محیط زیست نیز هست، جایی در میان ساختمانهای سربهفلککشیدهی شهر جا گرفته است و نشان میدهد برای داشتن خانه ویلایی دلخواهتان حتماً لازم نیست از شهر گریزان باشید. فضای باز طبقه پایین طوری چیدمان شده است که در آن بتوان در فصل های گرم از میهانان پذیرایی کرد. این ویلای مدرن دارای امکاناتی از قبیل: حیاط خلوت، استخر و آبگرم، زمین فوتبال، سالن ورزشی، آشپزخانه در فضای باز با صندلی های بار و شومینه می باشد. در این نوع از ویلا ها شامل سقف های بلندتری هستیم; و فضای خصوصی از عمومی به طور کامل جدا می شود; تا ویلا در عین لوکس بودن آرامش بیشتری را نصیب ساکنان آن کند. در فضای داخلی که شامل راهرو ورودی، اتاق نشیمن ها و اتاق خواب ها میشود یک سبک دیزاین مشترک را می بینیم. سبک طراحی در این خانه یک طبقه ویلایی،فلت است. حمام، از دکوراسیون سفید و اتصالات مدرن و ساده برخوردار است.

داخل حمام اصلی، یک پنجره دونبش نصب شده که اتاق را پر از نور طبیعی و البته مناظر درختان می کند. یک آینه مستطیلی کشیده روی دیوارش نصب شده که باعث بزرگنمایی اتاق می شود. در واقع این کفپوش تیره رنگ، زحمت تزیینات فانتزی و کلاسیکی را که روی دیوار و کنسول قرار دارند را هدر داده است. طراحی داخلی دیوار با چوب : چوب، یکی از مصالحی است که میتواند به هر فضایی در خانه گرما ببخشد. برای این که بتوانید نور مناسبی را وارد ویلای با متراژ بالای خود وارد کنید می توانید از پنجره ها بهره بگیرید. از بیش از حد شلوغ کردن دکوراسیون و قرار دادن لوازم اضافی اجتناب کنید و تنها از وسایلی استفاده نمایید که واقعاً به آنها نیاز دارید و یا به کار بردن آنها موجب زیباتر به نظر رسیدن فضا میشود. اینجا یک اتاق پذیرایی واقعی است چون در آن خبری از تلویزیون و سینمای خانگی نیست و میهمان و میزبان می توانند با خیال راحت گل بگویند و گل بشنوند. ارسال شما به ما کمک می کند همواره بهترین مطالب جهان را با بالاترین کیفیت ارائه کنیم.

گروه معماری براندون، طراحی های فوق العاده زیبا و مدرن برای ساخته طراحی داخلی ویلا های خود دارد. آشپزخانه نسبتاٌ بزرگ است و 16 مترمربع مساحت دارد. رویه میز اپن یا دیوارپوش های آشپزخانه و کفپوش خانه از یک طراحی تقریبا یکسان برخوردار هستند و همین نقطه اشتراک باعث شده تا یک هارمونی سنگی و براق دوست داشتنی در سال اصلی خانه رقم بخورد. اتاق خواب اصلی پر از رنگ های سرد مثل کرم و سفید است و به واسطه پنجره بزرگی که دارد کاملا دلبازبه چشم می آید. در کف راهرو ورودی یه تکه فرش تیره رنگ با طرح ابستره پهن شده است که با کفپوش سنگی خانه کاملا تضاد دارد.

این ویلای کوچک متحرک که در عنوان آن ذکر شده میتوانید با تراکتور آن را جابهجا کنید، در دو طبقه طراحی شده و در کل با وجود مساحت کمی که اشغال کرده، تمام فضاهای موردنیاز را برای صاحبانش فراهم کرده است. همچنین متریال متنوعی را می توان در ساخت آنها به کار برد، ترکیب فرم و متریال خاص، هویت منحصر به فردی به فضاهای داخلی ویلا می بخشد. متریال و جنس راه پله و نرده های آن می تواند متفاوت باشد به طور مثال اگر ویلای شما مدرن است می توانید از نرده های شیشه ای و یا ترکیب شیشه و استیل استفاده نمایید که بسیار یونیک و لاکچری خواهد بود اما اگر ویلای شما حالتی کلاسیک دارد می توانید از نرده های چوبی استفاده نمایید که همراه با کفپوش خانه ست باشد و احساس اصالت را در ویلا ایجاد نماید. یک استخر بزرگ و زیبا در حیاط پشتی وجود دارد که حتی افرادی هم که از آب می ترسند با دیدن آن هوس آب تنی می کنند. بهره مندی از این شرکت ها باعث می شود طراحی داخلی ویلای شما اصولی و به مراتب زیبا تر انجام گیرد. این اتفاقی است که در بازسازی این ویلای کوچک رخ داده است.

یک فریم سنگی عریض دور تا دور استخر پوشش داده است و چند صندلی راحتی ساحلی هم دور استخر چیدمان شده است. برای طراحی دکوراسیون داخلی باغ ویلا می توانید از صندلی های راک و یا صندلی های راحتی استفاده کنید و این صندلی ها را بر پشت پنجره قرار دهید ، روی آن بنشینید و به منظره زیبای بیرون بنگرید . در ادامه چند مدل زیبا از لوسترهای چوبی را مشاهده می کنید. همانطور که می بینید پنجره های جنوبی این اتاق به سبک کلاسیک و چند لنگه است و پنجره های دیگر اتاق به سبک اتاق پذیرایی اصلی یک تکه و بدون چهارچوب هستند. سالن پذیرایی در این خانه دارای مبلمان است و به وسیله پنجره های بزرگ از نور طبیعی در روز بهره مند است. امروز شما را با یک طراحی خانه ویلایی مدرن و زیبا استرالیایی آشنا می کنیم که از طراحی هندسی بسیار جالبی برخوردار است. امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی نمای یک ویلا بسیار خلاقانه تر از گذشته طراحی میشود. در گوشه ای از فضای باز مسقف طبقه پایین، یک دست مبل راحتی سفید رنگ چیدمان شده است و کمی آن طرف تر هم یک ست میز ناهارخوری در کنار استخر قرار گرفته است.

افرادی که تخصص و تجربه کاری در این خصوص دارند به راحتی می توانند نیاز کارفرما را درک کنند و دقیقا بدانند که چه چیزی به سلیقه او نزدیک است. چه عواملی در تعیین هزینه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا در شمال تاثیرگذار هستند؟ ولی قراردادهای روز مزد، هزینه زیادتری به دنبال خواهند داشت. شاید فکر کنید اگر خانهی قدیمی و فرسودهی خود را به یک ویلای کوچک در کنار فضای باز بزرگ تبدیل کنید، زمین را حیف کردهاید ولی این تفکری اشتباه است. ولی بخش پشتی این خانه ویلایی دوبلکس یا دو طبقه دارای طراحی دکوراسیون و معماری لوکس و اشرافی است. برای جدا کردن بخش خواب از سایر بخش ها میتوان از یک راهرو و یا یک هال خصوصی بهره گرفت. سبک طراحی ویلای مدرن توجه بسیار زیادی به انرژی در ساختمان و بهره وری محیطی دارد.پس انتخاب مصالح، عایق ها یک فرآیند روش مند بوده و تنها سلیقه در آن دخیل نیست.استفاده حداکثری و بازتولید انرژی یکی از اهداف این سبک می باشد.بهره گیری صحیح انرژی شامل ایجاد صحیح جریان هوا، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش مصرف انرژی برای روشنایی و غیره نیز می شود.بدین گونه هست که ما به عنوان معمار و شما به عنوان مالک می توانیم با استفاده اصولی از سبک های معماری صحیح به حفظ سیاره زمین و کشورمان کمک کنیم.

آینههای میتوانند در قسمتهایی که فضا کوچکتر است قرار بگیرند تا فضا بزرگتر دیده شود. کاشتن نهالهای میوه نیز میتواند ایده فوقالعادهای باشد تا لذت چیدن میوه از درختان ویلای خودتان را نیز تجربه کنید. درست است که درانتخاب رنگ مناسب میتوانید سلیقه ای عمل کنید اما نباید هارمونی رنگها را نیز فراموش کنید. هارمونی: هارمونی زمانی به وجود میآید که همهی اجزا کنار هم قرار میگیرند و یک پیام و حس هماهنگ را به بیننده منتقل میکنند. در دیدگاه عام مردم معماری دوبلکس صرفا برای منازل بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد اما در نظر معماران موضوع متفاوت بوده و کارشناسان این زمینه بیشتر به جهت به دست آوردن فضای بیشتر از این نوع معماری استفاده میکنند. که افراد هر چند وقت یه بار به ویلای خود سفر میکنند و از تعطیلات و مسافرت خود لذت میبرند. ساخت این ویلای مدرن در بورلی هیلز بیش از سه سال زمان برده است و دارای چند آشپزخانه و حمام های بی نظیر می باشد.

و چند پله کوچک ما را به فضای داخلی خانه هدایت می کند،جلوی در سالن نیز تعدادی پله ساکنان را به پشت بام راهنمایی می کند. فضای خارجی خانه به دو بخش جلو و پشت تقسیم شده است در بخش جلو یک فضای سبز چمنی و ساده می بینیم که در مرکز آن سنگ فرش های تکه ای بزرگ چیدمان شده است و در واقع یک راهرو روباز از خیابان تا درب ورودی خانه است. دکوراسیون آشپزخانه منزل با چوب : استفاده از چوب در طراحی داخلی آشپزخانه، ایده ای زیبا و مدرن برای مشکل پسندان است. بخشی به مساحت 2.5 مترمربع از آشپزخانه به سرخ پزخانه اختصاص داده شده است. ورودی خانه پشت یک دیوار چوبی که از پنجره های عمودی خطی برخوردار است قرار گرفته. درب این اتاق تقریبا پشت کابینت و قفسه های آشپزخانه مخفی شده.