انواع ولو شیرآلات صنعتی و پایپینگ ولو چیست؟ قیمت | kasrasaran

درپوش برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و ایزوله کردن به کار برده می شود. اجزای داخل درپوش ولو روی بدنه به روش های پیچی (Bolted Bonnet) و روش جوشی (Welded Bonnet) و یا روش رزوه ای (Threaded Bonnet) مونتاژ می شود. در روشی پیچی و رزوه ای معمولا یک واشر آببندی مابین درپوش و بدنه قرار داده می شود که به آن Bonnet Gasket می گویند.

انواع ولو شیرآلات صنعتی و پایپینگ ولو چیست؟ قیمت | kasrasaran

شیر کروی با نام های گلوب ولو (globe valve) یا شیر بشقابی هم در بازار شناخته شده اند.این شیر های برای باز و بسته و کنترل کردن جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرند. قطعه مجرابند در شیر کروی به صورت استوانه ای است و بدنه این شیر از نیکل یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است. تعمیرات شیر های کروی راحت بوده و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد. شیر های کروی در انواع شیر کروی Z شکل (Z type globe valve) ، شیر کروی y شکل (Y pattern globe valve) و شیر کروی 90 درجه ای (angle type globe valve) تولید میشوند. شما میتوانید برای خرید و فروش شیرآلات فولادی و فلنج دار با فروشگاه خانی تماس بگیرید و از تخفیف های استثنایی بزرگترین نمایندگی فروش انواع شیرآلات صنعتی در ایران بهره مند شوید. این شیرآلات ابزاری هستند که در صنعت برای قطع، وصل و کنترل جریان مایعات یا گازها در خطوط لوله کشی، استفاده می‌شوند.

10# عملگرهای نیوماتیکی (Pneumatic Actuator)

این تجهیزات انواع مختلفی دارند و برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه این مطلب، به معرفی انواع شیرآلات صنعتی، استاندارد، کاربردها و دیگر موارد مرتبط با آن، خواهیم پرداخت. قیمت شیرآلات صنعتی با توجه به مدل و برند تولید کننده متنوع میباشد. عاقلانه ترین کار برای خرید شیر های صنعتی این است که این محصولات را از مرکز فروش شیرآلات صنعتی در شهر تان خریداری کنید. شما میتوانید در هر شهری برای خرید اینترنتی شیرآلات صنعتی تمام برند ها با فروشگاه خانی تماس بگیرید و از قیمت شیرآلات صنعتی متناسب با کاربرد و برند مورد نظرتان مطلع شوید.

  • شیر داروازه ای چاقویی از قدیمی ترین نوع شیر می باشد که در زمان قدیم از نوع ساده آن به عنوان دریچه آببند در مسیر آب استفاده می شد.
  • میل را می توان با چرخاندن آن در یک راه یا روش دیگر به داخل یا خارج شیر پیچ کرد.
  • در شیر کشویی جهت حرکت سیال کاملا مستقیم بوده و در صورتی که شیر کاملا باز باشد کشو از مسیر جریان خارج شده و افت فاشر به حداقل می رسد همچنین تلاطم جریان بسیار کم است.
  • گاهی شیر باید نقش مسدود کننده مسیر را ایفا کند که به ان ها شیر های مسدود کننده گفته میشود.
  • نام دیگر این شیر ها شیر های سه راهه تقسیم کننده و مخلوط کننده میباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هرکدام از انواع شیرآلات صنعتی زیر به صفحه اختصاصی آن محصول در سایت پایپینگمال مراجعه نموده یا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. شیرهای اتوماتیک به صورت غیر دستی و با توجه به شرایط سیال و نوع طراحی ولو عمل می‌کنند. شیر پنوماتیک (Pneumatic Valve) وسیله ای است که وظیفه اش قطع و وصل کردن کنترل فشار، جهت، مقدار، دبی و … شیرآلات صنعتی پنوماتیک دارای انواع مختلفی می باشند که در سیستم های پنوماتیک بایستی طبق فشار مورد نیاز سیستم، برای جریان گاز، دبی جریان و … زیرا اگر برای سیستم پنوماتیک مورد نظر، شیر انتخابی نامناسب باشد؛ عملکرد کلی سیستم نادرست خواهد شد. از نظر عملکرد تقریبا مانند شیر دروازه ای بوده اما به جای صفحه ای که در مسیر جریان سیال بود این عمل به وسیله جسم کروی شکل که در وسط آن مجرایی موجود است انجام می‌شود.

امروزه در اغلب صنایع و به‌طور کلی سیستم‌های لوله‌کشی (پایپینگ) برای کنترل و تنظیم جریان عبوری سیالات از شیرآلات استفاده می‌شود.

شیرهای یکطرفه و یا شیرهای خودعملگر برای جلوگیری از جریان بازگشتی سیال در صنایع مختلف کاربرد دارد. از این رو به آن‌ها شیرآلات صنعتی یکطرفه می‌گویند که نیازی به یک نیروی خارجی برای باز و بسته شدن ندارند. بنابراین شیرهای خودعملگر زمانی که فشار سیال ورودی از خروجی و یا فشار خروجی از ورودی بیشتر است، به طور اتومات باز و بسته می‌شوند. بنابراین می‌توان این گونه بیان نمود که سیال در این نوع از شیرآلات تنها در یک جهت می‌تواند حرکت کند. اگر به نام این نوع از شیرآلات صنعتی دقت کرده باشید، وظیفه آن‌ها را می‌توانید متوجه شیر صنعتی شوید.