جدول اصطلاحات حمل و نقل بین المللی کشتیرانی اتحاد دریای ایمن | transemartlogistics

یک نوع استاندارد در حمل دریایی می باشد که در آن طبقه‌بندی کالا برحسب معیارهای سازمان ملل است. این شخص می تواند خریدار ، نماینده ی خریدار یا کارگزار گمرک باشد. برای مواقعی که فرستنده، محموله‌هایی را برای تحویل به چند گیرنده در یک کشور مقصد در یک کانتینر بارگیری نموده و در مقصد آن‌ها را تفکیک و به گیرنده‌های مختلف تحویل می‌دهد. یعنی یک کانتینر پر درمقصد به چند محموله‌ی کم‌تر از یک کانتینر، تبدیل می‌شود. فعالیت کریري بین المللی عبارت است از تصدي بلافصل جابجایی کالا از کشوري به کشور دیگر به یک طریق حمل و بر طبق قرارداد حمل.

  • خطوط کشتی‌رانی LINER، به شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که، دارای کشتی، و برنامه‌ی منظم حمل هستند، و میان بنادر معینی، تردد دارند.
  • محلی در بندر کانتینری است که در آن محل کالا بارگیری یا تخلیه می شود .
  • این اصطلاح در زمانی به کار می رود که مشتری مایل است خود حمل داخلی را تقبل نماید.
  • در خطوط منظم، تمام فضاي بارگيري، به يك صاحب كالا، اختصاص نمي‌يابد، بلكه كالاهاي متفاوت، متعلق به صاحبان مختلف، فضاي انبارهاي كشتي را، پر مي‌كند.
  • بدین مفهوم که خریدار تمام هزینه‌ها و مسوولیتهاي خسارت یا فقدان را از زمان گذاشتن کالا کنار کشتی باید متحمل می­شوند.

به نحوی طراحی شده که پر و خالی کردن آن و نیز جابجایی آن از یک وسیله حمل به وسیله حمل دیگر به سادگی صورت پذیرد. به استفاده‌ی هم ‌زمان از نیروی کشش دو جرثقیل، برای برداشتن کانتینر یا نگله‌های سنگین و افزایش قدرت برداشت محموله گفته می شود. CONTAINER SERVICE TARIFF به تعرفه خدمات کانتینری گفته می شود. CURRENCY ADJUSTMENT FACTOR ضریب تعدیل نرخ ارز است که به‌صورت درصدی برای تبدیل اسعار مختلف به دلار به‌کار می‌رود و به کرایه‌ی حمل اضافه می‌شود. برنامه‌ی سفر زمان ورود و خروج به یا از بنادر پیشاپیش پیش‌بینی و به عموم اطلاع داده می‌شود.

مشاوره گمرکی

ظرفی که برای نگهداری کالا طراحی شده و تمام آن و یا قسمتی از آن محصور https://www. transemartlogistics.com باشد. به این معنا است که مشتری تمایل دارد خود حمل داخلی را تقبل کند. هنگامی که محموله های چند فرستنده برای یک نفر گیرنده ارسال می شود. برنامه‌ی سفر، زمان ورود و خروج، به، یا از بنادر، پیشاپیش، پيش‌بيني، و به عموم، اطلاع داده مي‌شود.

جدول اصطلاحات حمل و نقل بین المللی کشتیرانی اتحاد دریای ایمن | transemartlogistics در این نوع از بنادر، سرویس‌های FCL و LCL به‌صورت مختلف انجام می‌گیرد و دارای محوطه‌ی کانتینری و ایستگاه بارچینی کانتینر هستند. به کانتینری گفته می‌شود که کالاهای چند صاحب کالا درآن تجمیع شده است. فرستندگان کالا ممکن است بارفرابر حمل‌کنندگان بدون کشتی یا صاحب کالا باشند. درمقابل کشتی های دارای برنامه‌ی منظم کشتی‌های گذری TRAMP هستند که برنامه‌ی منظمی ندارند و بین بنادر مشخص رفت ‌و آمد نمی‌کنند. از این کشتی‌ها بیشتر درحالت اجاره یا اجاره‌ی دربست استفاده می‌شود.

بارنامه دریایی کالای بارگیری شده

کانتینر اختصاص‌یافته را از محوطه‌ی کانتینری کشتیرانی تحویل گرفته پس از پرکردن آن با محموله‌ی خود آن ‌را به همان محل و به هزینه‌ی خود بازمی‌گرداند. این حالت تابع یک فرصت زمانی و تعرفه‌ی خدمات کانتینری است که توسط خطوط کشتیرانی تعیین می‌شود. فوب یکی از اصطلاحات حمل و نقل دریایی است که به معنی تحویل روي عرشه کشتی می­باشد. کالا به وسیله فروشنده در بندري که در قرارداد فروش ذکر شده روي عرشه کشتی گذاشته می­شود. در واقع شرکت حمل و نقل در این مرحله تعهدات خود را به خوبی انجام داده است.