سئو تکنیکال یا فنی چیست؟

اگر شما همین الان یک موضوعی را در موتور جستجوی گوگل سرچ کنید به عنوان مثال سرچ کنید آموزش طراحی سایت، مشاهده میکنید در موتور جستجوی گوگل اکثر سایت هایی که در بخش ALL در صفحه اول هستند این وبسایت ها در بخش Image هم تصاویر موجود در صفحات سایت آن ها بالا آمده است و در این بخش هم ورودی بالایی را جذب می کنند که این امر موجب ارتقای سئوی صفحات این سایت ها شده است. این مسئله برای رباتهای خزندهی گوگل شدیدتر هم هست. ” را بخوانید تا از اهمیت تعداد تصاویر بیشتر مطلع شوید و اینکه همه چیز در سئو نسبی هست را بهتر متوجه شوید. مطمئن شوید که نقشه سایتتان به صورت پویا تولید میشود. برای مثال ببینید که بخش سفارش تولید محتوای متنی در سایت 1محتوا ذیل دستهای به نام سفارش محتوا که در url با عنوان order مشخص شده، قرار دارد.

امیدواریم که از مطالب شرح داده شده، استفاده کنید ، در صورتی که سوال یا نظری در مورد مباحث سئو دارید برای ما کامنت بزارید تا بتوانیم از این طریق هم پاسخگوی نگاه مهربان شما باشیم. در صورتی که سایت شما تنها به زبان فارسی است نیازی به استفاده از تگ hreflang ندارید. استفاده از تگ کنونیکال: اگر نخواهید صفحات دارای محتوای تکراری را حذف کنید، میتوانید به آن ها یک تگ کنونیکال اضافه کنید که شامل آدرس نسخه اصلی از محتوا خواهد بود. اگر عجله نکرده باشید و زمینههای لازم برای این مرحله را فراهم کرده باشید، حالا وقت آن میرسد تا نتیجهی صبرتان را با چشم ببینید. شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشتهاید.

برقراری امنیت و در اصل تامین کردن امنیت برای کاربران، هنگام وارد کردن اطلاعاتشان در سایت، یکی دیگر از موارد در تکنیکال سئو است. با دنبال کردن گامهای زیر میتوانید آنها را ایندکس کرده و در سایت خود نیز نمایش دهید. ۵- ساختار سایت خود را بهینه کنید. برای مثال اگر به تصویر زیر نگاه کنید، میبینید که همین صفحهی سئو تکنیکال که شما مشغول مطالعهی آن هستید، از نظر سرعت بارگذاری کاملاٌ بهینه نیست و دلیل آن هم این است که کیفیت و حجم تصاویر در این صفحه بالاست. این صفحات به غیر از اینکه باعث افزایش نرخ خروج کاربر از سایت می شوند، بر روی سئوی سایت هم تاثیر می گذارند. این کار باعث میشود تا فضای بیشتری از صفحه نتایج به ما اختصاص داده شود و این فضا برای کاربر جذابیت بیشتری خواهد داشت. بهینه سازی بودجه خزش: به صورت عمومی این باور وجود دارد که ربات موتور جستجو در هنگام بازدید مجدد از یک سایت، اجازه بررسی تعداد محدودی از صفحات را دارد (میزان منابع و زمان در اختیار ربات برای بررسی مجدد صفحات یک سایت محدود است) و این مقادیر وابسته به اعتبار و تعداد صفحات سایت است. بررسی مداوم ریدایرکت ها: پردازش هر ریدایرکت ۳۰۱، چند میلی ثانیه زمان میبرد.

نقشه سایت یا سایت مپ، یک فایل با پسوند XML است که تمام محتواهای مهم روی یک سایت را فهرست میکند و نحوه ارتباط صفحات مختلف را نمایش میدهد. این ابزار سایت شما را به صورت دقیق میگردد تا محتواهای تکراری یا کمحجم را پیدا کند و بعد به شما میگوید که کدامیک از آن صفحات نیاز به بهروزرسانی با اطلاعات جدید و باارزش دارند. در برخی از صفحات مانند: صفحاتی که در رابطه با موبایل هستند، این نواحی تنها بخشی هستند که کاربر می تواند بدون اسکرول کردن آن را مشاهده کند. نکتهی مهمی که در رابطه با محتوای کپی وجود دارد این است که بدانید آیا محتوای شما از سایت دیگری کپی شده یا اینکه دیگران محتوای شما را کپی کردهاند. اگرچه پیوندهای داخلی ممکن است مانند پیوندهای خارجی در رتبه بندی جستجو تأثیر نداشته باشند ، اما همچنان نقش مهمی در کمک به موتورهای جستجو برای درک سلسله مراتب اطلاعات وب سایت شما و ایجاد معماری سایت مناسب SEO دارند . یک سایت با المان های فنی مناسب ، به موتورهای جستجو کمک میکند تا بدون هیچ سردرگمی و مشکل هدف و منظور سایت شما را بفهمند .

61 درصد از کسبوکارهای دنیا، سئو و بازاریابی محتوا را مهمترین روش بازاریابی خود میدانند. مثال اگر این سایت در یک ماه گذشته حدود ۵۰۰ تا کلیک خورده و ۵۰۰ نفر به این سایت وارد شدهاند، حدود ۳۰ درصد این ورودیها متعلق به بخش تصاویر بوده است، پس این موضوع اهمیت تاکید بر روی Image SEO را نشان می دهد. در بخش زیر ما یک تصویر از سرچچ کنسول یکی از سایتهای خودمان را در اختیار شما قرار داده ایم که در این تصویر شما به وضوح مشاهده میکنید که ما در بخش Image چه تعداد ورودی را برای وب سایت خود جذب کرده ایم. برای خروجی کم حجم با فرمت WEBP باید از فتوشاپ خروجی بگیریم یا سایتی مثل tinypng هست که این کارو بکنه؟ WEBP: فرمت جدیدتر و برای استفاده در سطح وب است، معمولا با استفاده از نرم افزار و پلاگین ها تصاویر PNG وJPEG را به فرمت WEBP تبدیل می کنیم. نرم افزارهایی وجود دارند که حجم تصاویر و ویدئو ها را بدون بی کیفیت کردن ، کاهش می دهند . آموزش ایلوستریتور در حال حاضر از سطح مقدماتی شروع شده و همراه با آموزش های پروژه محور این نرم افزار در سایت قرار می گیرند.بخش آموزش فتوشاپ هم فعالیت خودش را شروع کرده است.

آیا سایت شما یک سایت دو یا چندزبانه است؟ یک وب سایت باید خوب کار کند، وب سایت شما باید در وهله اول سریع ، شفاف و ساده برای استفاده کاربرانتان باشد. آیا سئو تکنیکال کار پیچیدهای است؟ تصور کنید که در چنین ساختار تودرتو و پیچیدهای چطور میتوانید تشخیص دهید که کدام صفحه ایندکس نشده. این بخش شاید خیلی تخصصی بهنظر برسد یا اینگونه تصور شود که موضوع گستردهای است. تصور کنید الان مدیر یک سایت تازه کار وارد سایت تان میشود، بخشی از مقاله شما را کپی کرده و در سایت خودش قرار میدهد. با این کار به Google می گویید که این تصویر مهم و شاخص است. وارد Google Search Console شده و سپس گزینه Performance را انتخاب کنید. مسلماً انتخاب نام مناسب برای فروشگاهتان، زیبایی و جلوه فروشگاه، کیفیت لباسها، رفتار مناسب و مشتری مداری و رعایت بسیاری از عوامل دیگر باعث جذب مشتری بیشتر و در نهایت درآمد بیشتر میشود. این باعث میشود بارگذاری کمتری در سایت شما انجام شود. فرض بر این است که قبلا حساب گوگل سرچ کنسول سایتتان را ایجاد کردهاید. سایتی به عنوان رکورد اول توسط گوگل به نمایش در خواهد آمد که سرعت لود آن بالا باشد.

این نوع لینکها معمولاً زمانی ساخته میشوند که قرار باشد به منبع مقاله اشاره شود؛ در نظر داشته باشید که اگر لینک به یک صفحه معتبر از یک دامنه معتبر داده شود، میتواند تاثیر مثبتی بر رتبه سایتتان در نتایج جستوجو داشته باشد. وقتی از یک سایت با اعتبار دامنه بالا به سایت شما لینک داده میشود، تاثیرش بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکرش را میکنید. برای بررسی این فایل، در مرورگر بعد از نام دامنه سایت خود، عبارت robots.txt را وارد کنید. حال با بررسی موارد قبلی شما می توانید حداقل از این مسئله اطمینان حاصل نمایید که شرکت مورد نظر دارای توانایی جهت انجام این خدمت می باشد ولی باز این دلیل کافی نخواهد بود. شما می توانید آن را مانند “نقشه راه جستجو” در نظر بگیرید ، که به موتورهای جستجو دقیقا می گوید هر صفحه کجاست. در پروژه های ماهانه سئو می توانید این فرایند را به ما بسپارید تا سایت شما از نظر به روز رسانی نیز مشکلی نداشته باشد. دوستان این مقاله جامع است و تمامی امکانات افزونه رنک مث سئو را در روزهای آتی اضافه خواهیم کرد. در ادامه خواهیم گفت که چگونه باید نقشه سایت خود را در گوگل و بینگ ثبت کنید تا خزندههای این موتورهای جستجور با سرعت بیشتری صفحات شما را بررسی کنند.

بله گوگل مدت هاست میتواند خود تصاویر را پردازش کند و بخواند. به همین خاطر است که یک محتوای خوب بهتنهایی میتواند بسیاری از ایرادات را جبران کند. 5. اکتفا به بهینه سازی صفحه اول سایت: بسیاری از صاحبان سایت و همین طور کارشناسان سئو برای بهینه سازی یک وب سایت تمام تمرکز خود را بر سئوی صفحه اول آن می گذارند و به این ترتیب می خواهند رتبه سایت را در موتورهای جستجو ارتقا داده و ترافیک و در نتیجه فروش سایت را افزایش دهند ولی کمی آگاهی در خصوص الگوریتم های موتورهای جستجویی همچون گوگل نشان می دهد که سئوی صفحه اول، به تنهایی کافی نیست و نمی تواند نتایج مطلوب را به دنبال داشته باشد. سه نتیجه برتر دارای نرخ کلیک 30٪ تا 10٪ می باشند. نرخ کلیک (CTR) را میتوان برای سنجش عملکرد کلمات کلیدی و تبلیغات و لیستهای رایگان استفاده کرد. 3. هزینه ای که برای سئو کردن سایت پرداخت میکنید، اغلب در برابر هزینه تبلیغات محیطی و اینترنتی به صرفه تر است. پیدا کردن یک تصویر با طرز تهیه آن می تواند برای او چالش برانگیز باشد.

۱۴- از فرمت AMP برای تجربه بهتر کاربری استفاده کنید. از صفحات AMP نمیتوان برای ایمیل مارکتینگ استفاده کرد. سایتی که با فرمت AMP ساخته شود، در گوشی های موبایل عملکرد و سرعت بهتری دارد به همین دلیل گوگل به سایت هایی که از این فرمت استفاده میکنند رتبه بالاتری میدهد. به همین ترتیب سفارش همهی انواع محتوا در دستهی order قرار میگیرد و به این ترتیب، گوگل و مخاطب میفهمد که صفحه مورد نظر در دستهی سفارش محتواست و درنتیجه آن را آسانتر شناسایی میکند. به این ترتیب نام تمام عکس ها به کلمه کلیدی تغییر پیدا میکند. از طرفی این خزنده ها یا عنکبوتها توانایی بسیار بالایی در بررسی صفحات وب سایت ندارند. در ادامه به بررسی نکات مختلف در سئو تکنیکال خواهیم پرداخت. اگر قصد فعالیت در حوزه سئو را دارید و میخواهید سفارش سئو بگیرید باید دانشی کلی در مورد نحوه کار موتورهای جستجو و همچنین جزئیاتی در مورد بهینه سازی سایت بدانید در ادامه به این دو حوزه خواهیم پرداخت. استراکچر دیتا ها کد هایی که برنامه نویسان باید آن را در جای مناسب در کد های سایت تان قرار دهند تا در نتایج گوگل این نماد ها نمایش داده شوند. به این ترتیب هرآنچه در مورد کلمه کلیدی مورد نظرتان در سایت وجود داشته باشد به ترتیب اعتبار و ورودی به شما نشان میدهد و شما میتوانید مطالب متداخل و یا کپی را تشخیص دهید و برای آن ها تصمیم گیری کنید.

در فایل robots.txt میتوان دستوری اضافه کرد که بر اساس آن رباتهای خزنده طبق برنامه و زمانبندیای مشخص صفحات آن سایت را بررسی میکنند. همچنین باتوجه به اینکه گوگل تصمیم دارد در آینده تنها نسخه موبایل سایت را بررسی و ایندکس کند، توجه به نسخه موبایل سایت اهمیت بیشتری می یابد. آنالیز رقبا، تحقیق کملات کلیدی، تولید محتوای ارزشمند و فعالیتهای اثربخش در لینکسازی خارجی نقش بسیار مهمی در موفقیت یک پروژه سئو دارند ولی همه این فاکتورها تنها زمانی ارزشآفرین خواهند بود که سایت ما بستر مناسبی برای ارائه محتوا به کاربر و گوگل فراهم کرده باشد. انتخاب یک تیم متخصص برای نگارش محتوای سایت، نقش مهمی در بالا رفتن اعتبار سایت شما خواهد داشت. میرود. در مورد این موضوع و تکنیک های اجرای آن در مقاله سوشیال سیگنال اطلاعات مهمی ارائه کردم. علاوه بر این درج تگ آلت و مشخصات اگزیف می تواند تصویر یونیک را به هنگام جستجوی کلمه کلیدی در صدر نتایج گوگل فوتو نشان دهد. علاوه بر آن، افزایش تجربه کاربری یا همان ux یکی دیگر از تاثیرات مثبت بردکرامب در سئو می باشد. در اینجا 11 نکته مهم در زمینه بهینه سازی تصویر را خواهیم گفت که بعد از انجام این موارد به طرز عجیبی باعث بهبود تجربه کاربری بهتر و افزایش بازدید وبسایت خود خواهید شد.

راه های دیگری هم برای مدیریت و راهنمایی ربات های خزنده موتور جستجو در قسمت سئو تکنیکال سایت شما وجود دارند. در این فصل سه راه ساده را برای بهبود سرعت سایت به شما یاد میدهیم. خود گوگل راه حل را به ما نشان می دهد به این صورت که ما می توانیم از تگ کنونیکال کمک بگیریم. اگرچه این متاتگ مستقیما در رتبه سایت تاثیری ندارد، اما از تگ توضیحات به عنوان یکی از موثرترین ابزارها در نرخ کلیک می توان نام برد. حتی اگر گوگل تمام صفحات سایت شما را ایندکس کند و بشناسد، به این معنا نیست که کار تمام شده. دانستن موارد بالا کمک زیادی به درک چگونگی انجام فرایند سئو میکند؛ همچنین اهمیت و ضرورت هر بخش از کار را مشخص میکند. سئو تکنیکال مربوط به بخش فنی سایت است و شامل فعالیت های فنی مثل افزایش سرعت می شود .در واقع با بخش محتوا و یا سئوی داخل و خارجی مربوط نیست و بیشتر زیرساخت های سایت را بهبود می بخشد. خلاصه سازی مطالب مقاله داخل تصاویر (مانند اینفوگرافی) هم بسیار در بهبود تجربه کاربری و افزایش زمان ماندگاری کاربر موثر است. جامعه کاربری گسترده: وردپرس یک نرم افزار متن باز است.

به بک لینک ها به عنوان رأی محبوبیت برای یک سایت خاص فکر کنید. بارگذاری تنبل (که به آن بارگیری بر اساس تقاضا نیز گفته می شود) یک تکنیک سئو سایت برای محتوای آنلاین به ویژه تصاویر و ویدئوهاست. یا برای نظرسنجیهای جدیتر و محصولات پیچیدهتر از آنها بخواهید یک فرم آنلاین را – در سایت خودتان زیر صفحهٔ محصول یا در سایتهای دیگری که چنین سرویسی ارائه میدهند – پر کنند. کسب و کارهایی که به صورت برخط یا آنلاین هستند و یا کسب و کارهایی که در یک جای ثابت هستند این اشتباه را انجام میدهند. که این موضوع گفته شده باعث میشود ما بتونیم سایت خودمون را توسعه دهیم. یک ساختار لینک دهی داخلی عالی باعث میشود که ربات مطمئن شود که مهم ترین محتوای سایت شما چیست. ایجاد یک وضعیت عالی سئو برای وب سایت شما به چیزی بیش از استفاده از اصول ساختار سایت خوب، محتوا و استراتژی های لینک سازی نیاز دارد. مثلا وقتی کاربر در گوگل جستجو میکند “خرید موس رایانه” و وارد سایتتان میشود، شما او را به سمت خودتان جذب نکردهاید، بلکه وقتی او به شما نیاز داشته، سر راهش سبز شدهاید. اگر همه موارد فوق را در پیاده سازی کنید، این امکان را خواهید داشت که تعداد زیادی ترافیک را از طریق تصاویر به سایت خودتان هدایت کنید.

شما باید معماری سایت خود را به گونهای تنظیم کنید که برای موتورهای جستجو به راحتی قابل اسکن کردن باشه. احتمال میدهم باز هم در مورد سئو کردن عکس ها سوالاتی در ذهن تان وجود داشته باشد. سئو تصویر هم از این ماجرا مستثنی نیست. صفحات وب خود را فشرده کنید (این را می توان با استفاده از ابزاری به نام GZIP انجام داد). خب بعد از توضیح اینکه Yoast SEO چیست بریم سراغ اینکه یواست سئو پریمیوم چهکاری میتواند برای ما انجام دهد تا سایت ما در گوگل در نتایج بهتری نمایش داده شود. همانطور که سئو تکنیکال میتواند کمک بزرگی به سئو و رتبه های سایت بکند، به همین ترتیب برعکس این اتفاق هم ممکن است بیافتد. در ضمن به تازگی این افزونه گزینه لود تنبل را هم به قابلیت های قبلی اش اضافه کرده. بهینه نکردن نام فایل تصویر مثل این است که اصلا آن تصویر وجود ندارد یا معنایی ندارد.

ابزار های سئو به گونه ای هستند که سایت را بررسی و آنالیز می کنند و در صورتی که بهینه سازی سایت را به شکل موفقیت آمیز انجام دهند، باعث موفقیت در بازاریابی می شوند. برای بررسی سرعت و نحوه عملکرد سایت ابزارهای زیادی وجود دارد که یکی از بهترین آنها جی تی متریکس است. برای مثال همین مقاله که در حال مطالعه آن هستید، کلمه کلیدیاش «سئو تکنیکال» است. به آن لود تنبل نیز میگویند. در واقع گوگل این اطلاعات را از چندین منبع مختلف دریافت میکند، از جمله اطلاعات توصیفی در عنوان و متای صفحه هرچقدر به تگ alt تصاویر شما نزدیک باشد رتبه بهتری نیز خواهید گرفت. به این فرآیند که توی طراحی سایت عملی میشه سئو گفته میشه.اینکه شما سعی کنین صفحات و پست های سایتتون نزدیک به استاندارهایی باشه که موتور جستجو قبول داره و به بهترین شکل بهینه شده باشه. همچنین با این ترفندها می توان شماره تلفن و ایمیل کاربران را بدست آورد و به آنها خبرنامه ارسال نمود . لیست بلندی از برچسب های ریچ اسنیپت وجود دارد که می توانید اضافه کنید اما خوشبختانه به همه آنها نیازی ندارید. سئو فنی بسیار گسترده است و می توانید با آن مورد های تازه تری هم ببینید.

با توجه به رشد عظیم فیچر اسنیپت ها، اگر تصاویر خود را برای نمایش در فیچر اسنیپت بهینه نکنید، خودتان را گول زده اید. بهینه سازی و سئو تصاویر وبسایت شما به عنوان یکی از مهمترین فاکتور های رتبه بندی در گوگل است و تا حد امکان باید عکسهای وبسایت خود را برای مشتریان و کاربران خود بهینه کنید. برای انتخاب درست عنوان و توضیحات متا در سایتهای وردپرسی، استفاده از افزونههای سئو نظیر یوست و رنک مث امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما خواهد گذاشت و بهینه سازی این عنوان و توضیحات متا را برای شما آسان خواهد کرد. رتبهی خوبی به دست نمیآورید و در نتایج برتر جستوجو نشان داده نمیشوید. سادهاش این است که گوگل و دیگر موتورهای جستوجو باید بتوانند سایت شما را پیدا کنند، در صفحات آن بگردند، آن را رندر و ایندکس کنند تا در نهایت صفحات سایت شما را به مخاطبانتان نشان دهند.

در بحث سئو تولید محتوا یکی از مهمترین معیارها می باشد. مثلا یکی از این نکات این است که ما باید در نتایج گوگل کنار آدرس لینک سایت یک تصویر بندانگشتی از ویدئویی که در سایت خود منتشر کردیم برای کاربر به نمایش در بیاید. عملا با اجرای این تکنیک ها، سئوی تصاویر شما از همه رقبا بهتر خواهد بود. SEMrush یک ابزار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل رقبا در سئو است. اگر قصد داشته باشید تمام فعالیتهای خزیدن موتورهای جستجو را با جزئیات مشاهده کنید، باید به گزارشهای سرور سایتتان مراجعه کنید و از ابزارهای موجود برای تحلیل دقیق این دادهها استفاده کنید.

این بدین معنا خواهد بود که در رقابت با سایت های جستجو شده سرعت لود آن سایت از سایر سایت های رقیب بالاتر باشد. حالا اگر قرار است این قابلیت را روی سایت وردپرسی خودتان فعال سازی کنید، میتوانید از افزونه bj-lazy-load کمک بگیرید. با استفاده از متا دیسکریپشن شما شانس این را دارید که این متن را خودتان بنویسید. توصیه موکد این است که متا تگ دیسکریپشن را تکراری ننویسید. متا دیسکریپشن meta description- – در حقیقت یک متن حداکثر 160 کارکتری و یکی از تگ های HTML وب سایت است که توضیح مختصری در مورد محتوای صفحه ارائه می دهد.موتورهای جستجو متا دیسکریپشن (که در فارسی به “متا توضیحات” نیز معروف است) را هنگام جستجوی عبارتی که مربوط به محتوای صفحه باشد در لیست نتایج خود و بصورتت متنی زیر لینک سایت نمایش می دهند.بهینه سازی متا دیسکریپشن صفحه های وب سایت یکی از موارد بسیار مهم در سئو On-Page محسوب می شود.

البته سئو فنی علاوه بر کمک به موتورهای جستجو برای خزش سایت تان، شامل موارد دیگری نیز میشود. در زمان انجام سئو داخلی یا on page seo شما علاوه بر اینکه باید به ساختار بهینه سازی متن و محتوای داخل صفحه توجه کنید باید به بهینه سازی عناصر چندرسانهای مخصوصا تصاویر داخل صفحه نیز دقت داشته باشید. گاهی مواقع ممکن است بعضی کلمات کلیدی سایت شما اصلا نیاز به متن زیادی نداشته و گالری محور باشند. شاید در اکثر مواقع کپی تصاویر، به اندازه کپی متن خطرناک نباشد. زمانی که شما صفحه ای از سایت را باز می کنید مجموعه ای از محتواهای متنی و بصری را می بینید اما خزنده های گوگل متن و عکس را نمیفهمند. کلمات کلیدی را به اندازه در محتواهای خود بگنجانید.

این یعنی شما بهترین محتوا را برای سایتتان تولید کرده و طبق زمانبندی دقیقی آن را منتشر کردهاید. بعد از آن قرار است به نابینایانی که با دستگاه های مخصوص خودشان به شکل صوتی محتوای متنی سطح وب را میشنوند، در درک مفهوم تصاویر کمک کند. سئو تکنیکال، سئو آن پیج و سئوی آف پیج در کنار هم درهای ورود ترافیک از سمت گوگل به سایت شما را باز خواهند کرد. اما با روی کار آمدن الگوریتم Rank Brain، اهمیت سرعت از قبل هم بالاتر رفت. الگوریتم رقص گوگل به این معنا است که رتبه صفحات یک سایت به صورت مرتب در داخل نتایج گوگل جا به جا می شود. در سال 2016، گوگل به طور عمومی به اشتراک گذاشت که بک لینک ها جزو دو فاکتور رتبه بندی تایید شده برتر هستند که الگوریتم آن برای سنجش اعتبار سایت استفاده می کند. برای تنظیم آدرس پیشفرض سایت کافی است به قسمت تنظیمات بروید و از قسمت عمومی آدرس پیشفرض را مطابق تصویر زیر تنظیم کنید. در صورتی که در تنظیم ریدایرکت (بازنشانی) مشکل دارید میتوانید آدرس پیش فرض سایت خود را برای پشتیبانی هاستتان ارسال کنید و از آنها بخواهید تنظیمات ریدایرکت به آدرس پیش فرض را برای شما انجام دهند.

این پلاگین به شما کمک میکند تمامی تصاویر قبلی سایت را با یک کلیک از نظر حجمی بهینه کنید. این کار از نظر کاربر ممکن است مشکلی نداشته باشد اما موتور جستجو این صفحات را تکراری و duplicate میبیند . اگر این کار را به خوبی انجام دهید، ممکن است با رتبه های بالاتر یا حتی نتایج اول پاداش بگیرید. البته منظورمان این نیست که سایتی که سرعت بالایی دارد، با همان سرعت به رتبه یک گوگل میرسد، اما اگر سرعت سایت شما کند باشد، هر کاری هم که بکنید، رتبهی خوبی به دست نمیآورد. دقیقاً هم همینطور است. هدف Google از نشان های تصویری این است که محتوا را برای جستجوگر دسته بندی کند و به آنها کمک کند تا دقیقاً آنچه می خواهند را پیدا و مشاهده کنند. و یا اینکه در قسمت هدر صفحات و یا فایل robots.txt سایت، اعلام کنید لینک های یک صفحه توسط ربات ها دنبال نشوند ( nofollow links ) یا حتی اعلام درخواست خود مبنی بر عدم ایندکس شدن برخی صفحات در index google و …

اگر بخواهیم تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید را خیلی مختصر توضیح دهیم باید بگوییم که سئو کلاه سفید، میکوشد یک محتوای ارزشمند را به بهترین شکل ممکن به گوگل و سایر موتورهای جستجو سنیور سئو معرفی کند. تفاوت اصلی بین سئو و تبلیغات در گوگل در این است که سئوی ارگانیک در طول زمان رشد می کند ولی تبلیغات در گوگل به شرکت ها پیشنهاد می دهد که در صفحه اول یک جایگاه تبلیغی داشته باشند. با انتخاب این دامنه، از این به بعد موتورهای جست و جو (در طول عمر وب سایت) سایت شما را با این دامنه خواهند شناخت. داشته باشد. از اینرو ما همیشه به مشتریان پیشنهاد می دهیم قبل از انتخاب دامنه و زدن سایت حتما با یک تیم متخصص سئو مشاوره داشته باشند تا در نهایت هزینه کمتری را ضرر کند، همچنین اگر شما از افرادی هستید که قصد دارید سایت تاسیس کنید و با سئو به درآمد برسید می توانید از طریق بخش ارتباط با تیم کدُ سئو با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید و تمام خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتیگ خود را با بهترین کیفیت به مجموعه ما بسپارید.

تحلیل سایت یکی از فرآیندهای مهم سئو در مجموعه وب 24 است. تکنیکهایی که منجر میشوند سایت از جنبه های مختلف رشد کند. می توان گفت به بخشی از سئو که به محتوا مربوط نمی شود و به بهبود جنبه های فنی وب سایت جهت بالا بردن جایگاه سایت ما در موتورهای جستجو مانند گوگل می پردازد، سئو تکنیکال گوییم. ممکن است علت اصلی در فایل Robots.txt شما باشد که اجازه ایندکس را به موتورهای جستجو نمی دهد. یعنی نمی توانند بدون لینکهایی که ما در صفحاتمان گذاشته ایم، وب سایت ما را پیدا کنند و برای کاربران به نمایش بگذارند. سئو تکنیکال (Technical SEO) در واقع فرآیند بهینهسازی یک صفحه یا سایت است به طوری که ربات موتورهای جستجوگر مانند گوگل بتوانند آن صفحه را شناسایی، درک و ایندکس کنند. ترافیک ارگانیک ، ترافیکی است که مجبور به پرداخت آن نیستید. اگر محتوای شما در بالای نتایج ارگانیک قرار بگیرد، نرخ کلیک خوبی خواهید داشت، اما با دریافت ریچ ریزالت میتوانید این نرخ را بیشتر از قبل کنید. اگر این کار را درست انجام دهید میتوانید به رتبه های بهتر دست یافته و یا حتی بهتر از آن rich result از گوگل دریافت کنید. با شرکت در کلاس سئو آموزشگاه آریا تهران علاوه بر دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای به سرعت وارد بازار کسب و کار شوید.

از سئوی لوکال یا محلی استفاده کنید غافل مشوید و سایت خود را در گوگل مپ ثبت نمایید. اگر بیشتر به دنبال لینکسازی هستید (برای بهبود رتبهبندی سایت خود با به دست آوردن لینکهای بیشتر)، مطالبی را بخوانید که به شما برای ایجاد لینکهای داخلی و خارجی مناسب کمک میکنند. مسلما باید گفت که طراحی مناسب است که باید از پایه بر مبنای اصول و استاندارد های سئو انجام شود. موتور های جستجو می خواهند تا مناسب ترین و بهترین محتوا را به دست کاربران اینترنتی برسانند و برای انجام این کار عوامل مختلفی برای تعیین رتبه بندی وب سایتها در نظر دارند. شاید کاربران متوجه تفاوت این صفحات بشوند اما مشکل اینجاست که ربات های گوگل این تفاوت را درک نمی کنند و آن صفحات را محتوای تکراری درنظر می گیرد. تصاویر استوک هم کپی شده و تفاوت چندانی با حالت قبل ندارد. همینطور تمامی تصاویر جدید سایت تان را هم بهینه کرده و از کاهش سرعت سایت جلوگیری میکند.

به محض توقف کار بر روی سئو، میبینید که به تدریج بخش بزرگی از رتبههای شما از دست میروند. تگ کنونیکال یه قطعه کد html است که در بخش HEAD صفحه قرار میگیرد و به موتورهای جستجو مهم ترین و اصلی ترین نسخه یک محتوا را معرفی می کند. اگر سایتتان دارای نسخههای مختلف و به زبانهای متفاوت است، میتوانید از تگ Hreflang برای اطلاع دادن به موتورهای جستجو در خصوص زبانها و نسخههای مختلف سایتتان استفاده کنید. در نتیجه در خلاصهترین تعریف «سئو» را میتوان به معنای بهینهسازی سایت برای موتورهای جستجو دانست. در نتیجه اگر سرعت سایت پایین باشد روی سئو و رتبه تاثیر منفی میگذارد. سئو کلاه خاکستری Gray Hat SEO به تکنیک هایی گفته می شود که برای بهبود رتبه به نوعی عمل می کنند که از نظر گوگل طبیعی به نظر برسند. این پیوندها به کاربران این امکان را می دهند تا در صفحه وب شما بیشتر بمانند و به دیگر صفحات همان سایت هدایت شوند؛ در نتیجه، اعتبار وب سایت شما را افزایش می دهند و به رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کنند. بلکه با سئو عکس ها، کمک میکنید این تصاویر در نتایج جستجو (بخصوص در بخش تصاویر گوگل) نمایش داده شده و از این طریق هم بازدید جذب میکنید.

مشتری هم که در هر دو حالت مشتری است. در حالت عادی کاربر زمانی که وارد سایت شما میشود، باید تمام تصاویر و عکس های صفحه را دانلود کند. جاوااسکریپت به شما کمک می کند تا متوجه شوید آیا صفحات شما برای ربات های گوگل خوانایی دارد یا نه. اگر ترافیک قابل قبولی از سمت موتورهای جستجو داشت، سپس شما می بایست برخی نمونه کارهای سئو آن شرکت را بررسی نمایید تا متوجه شوید آیا همان کاری که برای خود انجام داده است، برای مشتریانش انجام شده است یا خیر. فایل robots.txt به موتورهای جستجو میگوید که در یک سایت اجازه بررسی و مشاهده کدام قسمتها را دارند و کدام قسمتها را نباید ببینند. موتورهای جستجو برای تعیین رتبهبندی وب سایتها، به عوامل دیگه ای مثل دادههای ساختار یافته، وجود نقشه وب سایت و … بدیهی است تبلیغات در گوگل و انجام سئوی سایت هر دو شامل هزینه می شود ولی در بحث تبلیغات شما، هزینه را به گوگل می پردازید ولی برای بهینه سازی سایت، با استخدام کارشناسان مجرب و متخصص سئو، برای ارتقای رتبه سایت خود، مبالغی را پرداخت می کنید. اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مهمترین کار در سئو تکنیکال چیست باید بگوییم که مانند هر بخش دیگری از سئو، لینکها مهمترین بخشی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.