قیمت ایرواشر در انواع مختلف مستقیم از تولید کننده آر پی.آسا-بتا تهویه

زمانی که دمای سطح کویل برودتی از دمای شبنم محیط کمتر شود تقطیر روی کیول انجام میشود و رطوبت هوا گرفته میشود.هر چه دمای سیال داخل کویل کمتر شود میزان حذف رطوبت بیشتر میشود. به میزان آب تبخیری در تابستان با توجه به شرایط آب و هوای منطقه و سختی آب منطقه توجه کافی شده باشد. ، فیلتر های مخصوص مانند آلودگی هوای شهری، فیلتر های کیسه ای هپا و اولپا، سیستم ایرواشر، سیستم رطوبت گیر و رطوبت زن، مبدل هوا به هوا و هیت ریکاوری و…

جالب است بدانید که قبل از وجود سیستم های تهویه مطبوع، منازل مسکونی لینک بسیار گرم بودند. اهالی خانه معمولا در محیط بیرون می خوابیدند تا با وزش باد، اندکی خنک شوند. علی رغم اینکه پنجره ها تا حد ممکن باز می ماند تا هوا در خانه جریان پیدا کند، فضای بسته خانه ها، گرم و خفه بود. اولین پنکه های برقی در اوایل قرن بیستم میلادی در منازل آمریکایی ها استفاده شد.

  • نوع نازل های به کار برده شده در ایرواشر، تعداد و کیفیت آنها بر قیمت ایرواشر تاثیر گذار خواهد بود.
  • محفظه دستگاه ایرواشر بر روی تشت کم عمقی از جنس فولاد یا بتن با آب‌بندی کامل‏ نصب می‌شود.
  • در واقع هوارسان هستند چرا که هیچ نوع دریچه برگشتی از هوای محیط ندارند.
  • همچنین در این باکس کویل آبگرم برای گرمایش و در صورت نیاز کویل آبسرد تعبیه شده است.
  • آب گرم به کویل های گرمایشی هدایت می شود و پس از انتقال حرارت ، هوای گرم به وسیله وزش فن سانتریفیوژ در محیط توزیع می گردد.
  • بسیار مطلب جامع و کاربردی بود و با توجه به داشتن راهنمای صوتی، امکان استفاده بیشتر آن نیز وجود داشت که بسیار لذت بخش است.

در دستگاه هایی که سازه کوچکتری دارند ممکن است این امکان وجود داشته باشد که بتوانید آن را بر روی دیوار نصب کرده و لوله کشی راحت تری داشته باشید. در مناطق مرطوب و شرجی (مانند شمال و جنوب ایران) نمی توان از این دستگاه ها انتظار سرمایش مناسب داشت. بسته به این که از کدام یک از مدل های ایرواشر استفاده می کنید، قیمت ایرواشر متفاوت خواهد بود. گفته می شود که میزان صرفه جویی انرژی در ایرواشر تا ۷۰ درصد پایین تر از سایر دستگاه های تهویه است.

اجزای تشکیل دهنده ایرواشر آپارتمانی و هواساز آپارتمانی

به دلیل قدرت بالای فن باید دریچه های ورودی هوا استاندارد بوده تا بازدهی بیشتری داشته باشند. سیستم سرمایش این دستگاه به صورت تبخیری و به مانند کولر آبی بوده که در واقع همراه سرمایش میزان رطوبت را افزایش می‌دهد، به همین علت این دستگاه برای مناطق مرطوب مناسب نیست. پس از شستشو دادن و کاهش دما، هوا به وسیله فن که در حرکت است به سمت کانال کشی هدایت شده و از آنجا به محل مورد نظر دمیده می‌شود.

نکاتی در رابطه با کولر آبی پوشالی و سلامتی

برای جلوگیری از ورود قطرات درشت آب که در هوای موجود در محفظه وجود دارد به فضای داخل، از قطره گیر استفاده می شود. درسیستم ایرواشر ممکن است کانال ها ی برگشتی هوا و دریچه برگشت تعبیه شده باشد که از آنها در فصل سرما ودر سیستم گرمایش استفاده می شود.در این حالت فقط کویل گرمایش فعال است و سیستم رطوبت زن و ایرواشر عمل نمیکند. می توان گفت ایرواشر سیستم پاشش آب بوسیله نازل های مخصوص درون محفظه دستگاه است که علاوه بر تامین رطوبت در ظرفیت های بالاتر عمل سرمایش را انجام می دهد.

در ابتدا به این موضوع می پردازیم که ایرواشر چیست؟

همچنین از دیگر قابلیت های دستگاه ایرواشر خانگی می توان به راندمان بالا و کم مصرف بودن آن اشاره کرد. یکی از انواع مدل های این دستگاه، ایرواشر سقفی است که از این مدل برای راه اندازی سیستم سرمایشی و گرمایشی در ساختمان استفاده می شود. علاوه بر آن از این سیستم برای تبادل حرارت میان آب و هوا استفاده می گردد. این دستگاه به علت کیفیت خوبی که دارد، توانسته مورد توجه مشتریان بسیار زیادی از تمام نقاط کشور قرار بگیرد و همچنین ارز آوری بسیار خوبی برای کشور داشته است. ایرواشر نوعی دستگاه تهویه مطبوع است که به دو حالت سرمایشی و گرمایشی از آن استفاده می شود که هم در فصل زمستان و هم در تابستان مورد استفاده قرار می گیرد. در ابتدا به این موضوع می پردازیم که ایرواشر چیست؟ سیستمی است که توانایی فیلتر نمودن و پاکسازی هوا از آلودگی، بوی بد و گرد و خاک را دارد.

هوا ساز ایرواشر خانگی روبرو زن

قیمت ایرواشر در انواع مختلف مستقیم از تولید کننده آر پی.آسا-بتا تهویه

به‌طورمعمول، در انتهای مسیر ورودی هوا به بستر دستگاه ایرواشر چند موج گیر ‏ ورودی نصب می‏کنند تا علاوه بر یکسان کردن سرعت هوا در این محفظه، مقدار آب اسپری که در اثر جریان‏های هوا به عقب برگردانده‏ می‏شوند نیز به کمترین میزان ممکن برسند. میزان بازدهی یا راندمان دستگاه به چگونگی چیدمان افشانک ها و سرعت هوا و میزان فشار آب ،طول دستگاه ،ارتفاع دستگاه و همچنین دمای آب بستگی دارد که معمولا بین ۶۰ تا ۹۵ درصد می باشد. در درون ایرواشر ها هوای خنک شده فیلتر می شود و از آنجا که با آبهای تبخیر شده مخلوط می گردد رطوبت نسبی را تا حد زیادی افزایش می دهد. و همچنین ایرواشر توانایی کنترل و افزایش رطوبت ورودی به فضای ساختمان را دارد.