معرفی بهترین سفره خانههای مشهد

قیمت بسته به اینکه میهمان هتل نیز باشید یا نه متفاوت است . از آنجايي كه هتل تنها بنايي از شهر است كه مسافرين غريبه حق استفاده و بهره برداري از آن را به طور رسمي دارند، قادر است هويت جمعي شهر را در يك جا گرد آورده و آن را عرضه كند. در حقیقت باید گفت که اصالت از رستوران اصیل میبارد و این را میتوان با یک نگاه سطحی نیز احساس کرد! حتماً برای شما نیز پیش آمده است که وارد رستورانی شده و به محض ورود بدلیل طراحی داخلی محیط، نورپردازی صحیح و دیگر عوامل مجذوب آنجا شدهاید.گاهی تاثیر نگاه اول حتی بر داوری شما نسبت به کیفیت غذا نیز تاثیرگذار است. همچنین به دلیل اینکه اکثر ملاقات ها و گفتگوهای اجتماعی در این مکان صورت می گیرد اهمیت طراحی داخلی لابی ورودی هتل ها در دید مالکان و طراحان دو چندان می شود. ایجاد یک فضای دلنشین در زمان صرف غذا، مهم ترین عامل در خلق تمایز برای رستوران ها می باشد. خلائي در گذر زمان است كه ما را در افكار و انديشه هاي خويش رها مي سازد. در دکوراسیون داخلی رستورانهای سنتی یکی از موارد مهم رعایت قواعد و اصولی مانند قرار گرفتن شکل، ساختار و رنگ عناصر در جای منطقی خود است.

در راس تمام مسئولیتهای هتل مدیریت قرار دارد که وظایف گسترده ای بر عهده دارد که عبارتند از برنامه ریزی کوتاه مدت و بلندمدت برای ؟ ظروف غذایی و همچنین قاشق و چنگال هایی که برای هر غذا جلو شما قرار می گیرند، بسیار زیبا هستند. اما در طراحی داخلی با آجر نما هایی که سطوح نامنظم و متخلخل دارند، استفاده از فرنیچری با رنگهای شاد و سطوح انحنادار توصیه می گردد. در تهیه انواع پیش غذا از نانهای مخصوص پخت رستوران استفاده میشود و در منو میتوان نمونههایی از پیش غذاهای ایرانی، عربی و ایتالیایی را دید.سالادهای رستوران زمین نیز تنوع بالایی دارند و در میان غذاهای ویژه که همان غذاهای اصلی رستوران هستند، انواع کبابها، خورشتهای ایرانی و غذاهای بین الملل قرار گرفتهاند که البته دستور طبخ تمام غذاها زیر نظر مدیر رستوان و بدون استفاده از انواع گوشتها نوشته شدهاند. انیماترونیکها شبها در رستوران پرسه میزنند و به نگهبان دستور داده میشود که مراقب آنها باشد. بهترین مکان برای مشاهد و سیمای معماری هتل، سیرگذرهایی است که به دربهای ورودی ساختمان منتهی میشود که در این مسیر مشاهد و جزئیات محوطه و طراحی بیرونی بنا، منظر سازی، نورپردازی و … در مسیر دسترسی به ساختمان چند میدانگاه بزرگ تعبیه شده که جهت میهمانی ها و تجمعات کارآیی بسیار دارد.دو حوض بزرگ در دو طرف راه ورودی به سکوی ساختمان علاوه بر زیبایی شرایط محیطی مطلوبی را از لحاظ اقلیمی و زیبایی شناختی به ارمغان آورده است.طرح حاظر یکی از طرح های ممتاز در زمینه گردشگری سطح بالا محسوب شده و دارای مشخصه های امنیتی بالایی نیز می باشد.

در باغ نور همه چیز مهیای رقم زدن یک شب استثنایی برای شما مردم عزیز بوده و شما می توانید برای چند ساعت در این رستوران سنتی فارغ از هرگونه مشغله کاری و ذهنی تنها لذت ببرید و از بودن در فضای باز باغچه نور حسابی به وجد بیاید. اگر به دنبال رستورانی شیک در کرج هستید که دارای غذاهای خوب و باکیفیتی هم باشد رستوران سرآشپز را به شما پیشنهاد میکنیم. میتوانید با نصب لامپهای تزئینی، میزان نور درون محیط را در حالت مناسب قرار دهید و زیبایی و شیک بودن رستوران را افزایش دهید. از این طریق از دکوریهای مناسب یا حتی جایی برای قرار دادن منوی غذا و یا کتاب برای مشتریان علاقمند، برخوردار خواهید بود. باید دارای مبلمان راحت باشد و مناسب با امکانات سرو نوشیدنیهای سرد و گرم، همراه با کیک و بستنی و دیگهای خوراکهای سبک همچنین فضایی مناسب برای تجمع و استراحت مهماان پدید آورد. همچنین میتواند به سبک رستوران های غربی بخشی را نیز مخصوص مشتریانی که با خودرو مراجعه میکنند پیش بینی کند، تا نیازی به پارک خودرو و مراجعه حضوری نباشد. در این مطلب انواع ایده های مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی فست فود را مشاهده کردید, دکوراسیون داخلی رستوران کلاسیک شما می توانید با الگوبرداری از این دکوراسیون های موفق که به مرحله اجراء رسیده اند دکوراسیونی شیک و بی نظیری را برای مغازه خود طراحی کنید.

اگر نزدیک به سرویسهای عمومی قرار گیرند نیاز به سرویس مجزا نمیباشد. کتاب طراحی هتل محلی قرار گیرد که دسترسی به آن به سهولت صورت گیرد. کانون توجه: بهتر است چیدمان مناسب صندلیها برای توجه به نقاط داخلی مانند یا به یک نقطه خارج از فضای غذاخوری متوجه باشد. در غیر این صورت با در نظر گرفت تمهیدانی از قبیل دید کافی و دسترسی مناسب از فضاهای دیگر رستوان میتواند در نیم طبقه و یا مکان دیگری قرار بگیرد. توجه به محوطه سازی و معابر خارجی نیز معماران را وا می دارد که نیم نگاهی به تفرجگاه ها و پارک ها داشته باشند. کافی است یک قفسه کتابخانه در اختیار آنها قرار دهید تا ساعت ها خودشان را با آن سرگرم کنند.

زیرا تمایل کارفرما و بالطبع مشتریان دستخوش تغییرات بسیار نسبت به زمان های گذشته شده است. در بيشتر هتلها ميز پذيرش اولين عنصر مورد توجه است كه ممكن است با جهت رو به پايين يا بالا نورپردازي شود. نورهاي رو به پايين كه بالاي ميز كار قرار ميگيرند به مشتري كمك ميكنند كه فرمها را مطالعه كند و بداند در حال امضاء و قبول چه مواردي است! باید محتویاتی را در اختیار آنها گذاشت که آنها را مشتاق به بازدید و استفاده از محصولات شما بکند. از کتابفروشی و فروش محصولات هنری گرفته تا گالری و کافهای که در پشت بام قرار دارد. اگر میخواهید در فضای کافه رستورانتان نوعی بازگشت به سبک های کلاسیک غربی داشته باشید بهتر است در بخشی از یک یا دوضلع محیط ، دیوار هایی آجری بسازید با رنگ های قهوه ای پرنگ و رنگ آجری این گونه دکوراسیون یعنی دیوار کاملا آجری نوعی قدیمی بودن و خاص بودن به فضای کافه رستوران شما میبخشد .

شما در انتخاب بشقابها، لیوانها و وسایل پذیرایی هم باید دقت کنید؛ یک سری از این وسایل میتوانند در طراحی دکوراسیون نیز به کمک شما بیایند، مثل سماورهای با طراحی قدیمی و خاص یا قوری و فنجانهای چای به سبک و طرح قجری. اگر شما دکوراسیون یک رستوران با منوی ایتالیایی را به صورت عربی یا ترکی اجرا کنید، آیا می توانید توقع داشته باشید مردم با حضور در فضای آن، حس قرار گرفتن در قلب ایتالیا را داشته باشند؟ اگر میخواهید آدمهای عزیز زندگیتان را به یک شام مفصل دعوت کنید، حتما کافه رستوران کاوالی را گوشه ذهنتان داشته باشید.

برخی از رستوران ها و کافی شاپ ها علاوه بر فضای داخلی دارای فضای باز نیز می باشند که در فصول گرما از این فضا استفاده بیشتری می شود. کتاب طراحی هتل هتل ها، به ویژه در مقیاس بزرگ، ساختمانهایی پیچیده و مرکب محسوب می شوند که در خود تمامی و یا برخی از ویژگی های ساختمانهای دیگر را دارند. تا این قسمت از مقاله تنها به ذکر برخی از مشخصات کلی رستوران شب نشین اصفهان پرداختیم، اما همان طور که در ابتدا اشاره کردیم رستوران شب نشین جزء رستوران های منحصر به فرد اصفهان است، قطعا تا به حال با دیدن عکس های فضای باز رستوران علت این امر را متوجه شده اید. به طور کلی هر رستورانی علاوه بر داشتن غذایی با کیفیت بالا، بایستی فضایی جذاب و ایده آل هم برای سرو آن داشته باشد تا برای مشتری خاطره ای ماندگار ایجاد کند. فضاهایی با کاربریهای متفاوت در جبهههای مختلف، به همراه ملاحظات خاص در هر نما، زندگی در ویژگیهای خاص هر فصل را لذتبخش میکرد. در نظر گرفتن فروشگاه ها و کلیت هتل نیز ظرایف خاص فضاهای تجاری را می طلبد.

فضای رستوران اصیل بسیار شیک و بر اساس قواعد مینیمالیسم طراحی شده است. نکته ای که در طراحی این رستوران بسیار جالب توجه است همکاری ۴ گروه معماری با نام های Central de Proyectos SCP، Jorge Bolio Arquitectura، Mauricio Gallegos Arquitectos و Lavalle / Peniche Arquitectos بوده که طرح بازسازی این فضاهای داخلی، نمای رستوران، محوطه باغ و … طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران اصلی هتل ضمن اینکه بایستی از کیفیت و تنوع لازم برخوردار باشد بهتر است که بیشتر در قالب فضاهای عمومی انجام شود به طوری که هماهنگی لازم را با این فضاها حفظ نماید. کتاب طراحی هتل به داستان يا خوابي مي ماند كه در آن زمان فشرده شده و مسيري دراز را در زماني كوتاه سپري مي كنيم.

معمولا سفره خانه ها یا همان رستوران های سنتی، جلوه خاصی دارند که به دلیل تبعیت از فرهنگ ایرانی می باشد. کافه فانتزی خانه غذاهای خوشمزه، دستور العمل ها و شخصیت های دوست داشتنی است. یکی از فضاهایی که در طراحی هتل ها همواره اهمیت دارد؛ رستوران ها و فضاهایی با کارکرد مشابه نظیر کافی شاپ است. حداکثر گنجایش پذیرایی رستوران هزاردستان که یکی از بهترین رستوران های سنتی تهران بوده، نزدیک به 200 نفر است و کشیدن قلیان نیز در آن همچون اغلب رستوران ها و سفره خانه های سنتی کاملا مجاز هست. این رستوران در اصل بخشی از یک مجموعه بزرگتر با سفره خانه و چای خانه، عکاسخانه و بازارچه است که سالن غذاخوری آن به قدری بزرگ و دلباز است که شما را به یاد کاروانسراهای قدیمی میاندازد در حالی که ساختمان آن از سازههای قدیمی متعلق به دوره قاجار است که دو قرن قدمت داشته و بعد از بازسازی و مرمت تبدیل به رستوران شده است.

در دوران چادرنشینی، با زندگی در سازههای سبک و مهاجرت شرایط مساعد را برای زندگی انتخاب و در دورههای بعدی همواره در راستای ایجاد تعامل با محیط اطراف کوشیده است. اما آنچه در این راه می تواند یاریگر آنان باشد وجود گنجینه ای از نمونه های مختلف است. تصور کنید به بازار بزرگ تهران رفتهاید و بعد از گشت و گذار خسته و گرسنه شدهاید، خوردن ناهار در یکی از بهترین رستورانهای سنتی تهران، مخصوصاً رستورانی که بین مردم محلی بازار معروف است، ایده خوبی خواهد بود. دقت داشته باشید که هیچ یک از مشتریان شما از اینکه در فضایی تنگ و شلوغ بنشینند حس خوبی نخواهند داشت. کتاب طراحی هتل شبهای تابستان جاذبه بسیار خوبی را ایجاد مینمایند. این رستوران واقعا حس اصالت و متانت را به شما منتقل میکند و هر آنچه در این رستوران دنج و دوست داشتنی که در منطقه یک تهران قرار دارد به چشم میخورد، لوکس، ساده و بسیار دیدنی است. مسلماً در اين حالات مواد و مصالح به كار گرفته شده نبايد چنان باشند كه نور را به چشم باز بتابانند يا در موارد استفاده از كامپيوتر بازتابي روي صفحهي مانيتور ايجاد كنند. میز و صندلی و مبلمان داخل رستوران باید علاوه بر راحتی و ساده بودن با توجه به نوع رستوران لوکس ، مدرن و یا سنتی انتخاب شوند و از نظر طرح و رنگ پارچه نیز تابع طرح اصلی رستوران باشند .