موتور دمپر خرید موتور دمپر Damper motor تهویه نظری

موتور دمپر خرید موتور دمپر Damper motor تهویه نظری

عملکرد باز و بسته شدن دمپرها توسط نیرویی که به شفت متحرک اصلی دمپر وارد میشود که میتواند به صورت دستی و یا توسط موتور دمپرهای الکتریکی قابل فرمان کنترل شوند. موتور دمپر تدریجی زیمنس GDB341.1Eکد شناسایی انبار S55499-D187 سری موتور دمپر بدون فنر برگشتیولتاژ کاری AC 220 ولت با پایه ساخته.. به عنوان مثال در فصل زمستان، به منظور خروج گاز ها و دود ناشی از آتش از دودکش، دمپر دودکش را بازکرده و در تابستان به منظور پیشگیری از ورود جانوران و حشرات، همچنین هوای گرم دمپر دود کش را می بندیم. ولی شیوه کار به روش اتوماتیک راحت تر بوده زیرا بر روی دمپر یک موتور دمپر نصب می شود که که از طریق سیستم اتوماسیون یا سیستم مرکزی ساختمان کنترل می شود و دیگر سختی های کار با دمپر دستی را ندارد. موتورهای دمپر را می ‌توان به کمک ترموستات ‌ها و سنسورها و سایر سیستم ‌های کنترل به صورت هوشمند در سیستم‌ های تهویه مطبوع یا خرید موتور دمپر HVAC کنترل نمود. موتور های دمپر را می‌ توان علاوه بر ورق گالوانیزه، با استیل یا آهن سیاه و در ضخامت ‌های گوناگون نیز ساخت.

دمپر در واقع مانند یک شیر عمل می ‌کند، از این نظر که عملکرد آن باز و بسته کردن و کنترل مقدار ورودی و خروجی هوا و تنظیم جریان آن است. یک دمپر خالص تمامی انرژی که وارد آن می ‌شود را به صورت دیگری از انرژی تبدیل می‌ کند، برای مثال انرژی مکانیکی را به گرمایی بدل می ‌کند. موتور دمپر برای کنترل جریان هوا یا قطع و وصل کردن جریان هوا در مسیر است. با نصب موتور به ‌جای دسته، دمپر از حالت دستی به اتومات تبدیل می ‌شود. موتور دمپر از سری قطعاتی هست که چه در منزل مسکونی شما چه در نیروگاه‌ های نفت و پتروشیمی و چه در حمل و نقل ریلی به ‌خصوص مترو مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

استفاده از موتور دمپر های بدون فنر زیمنس در دمپر های دود و نیز هوای تازه و یا برگشت پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. موتو دمپر های دود و نیز موتور دمپر های هوای تازه نیز جزء این نوع موتور دمپر ها بوده و می توان این نوع موتور دمپر ها را در سیستم های آتش نشانی نیز مورد استفاده قرار داد. تنظیم این نوع موتور دمپر ها در سیستم های اعلام حریق و سیستم های تهویه پارکینگ ها بسیار ساده بوده و بر طبق قوانین سازمان اتش نشانی می توان تمامی این موتور دمپر ها را نصب و مورد بهره برداری قرار داد. از مزیت های موتور دمپر های زیمنس به دیگر موتور دمپر های هانیول و یا موتور دمپر های بلیمو می توان به استاندارد های تایید شده ی محصولات زیمنس اشاره نمود که فاصله زیادی بین زیمنس و دیگر رقبا ایجاد نموده است. موتور دمپر ها و یا محرک های الکتریکی دمپر در دمپرهای ورودی هواساز و یا دمپر های برگشت هواساز ها و نیز دمپر های هواساز های مالتی زون نصب می گردد.

لازم به توضیح است موتور دمپر (محرک الکتریکی دمپر) در دمپر های هوای تازه می بایست دارای فنر برگشت بوده تا در مواقعی که برق هوارسان قطع می گردد، موتور دمپر بتواند دمپر هواساز را به وضعیت اولیه بر گرداند. موتور های دمپر می ‌توانند بر اساس وات، ولتاژ، اندازه عمومی و روش برگشت، مانند فنر برگشت ‌دار، متفاوت باشند. عمده این تقسیم بندی به دو گونه فنر برگشت ‌دار و بدون فنر برگشت تقسیم بندی میشود که هرکدام دارای دو نوع قطع و وصل تدریجی است. هم چنین موتور های دمپر در انواع تک‌پره و چندپره نیز موجود می ‌باشند که وظیفه ی آن ‌ها بازکردن و بستن یک دریچه به صورت کامل یا تدریجی است. ( ON/OFF) از این نوع موتور دمپر ها برای هدایت جریان هوای داخل دودکش ها، کانال ها، داکت ‌ها و تنظیم آن ها استفاده می ‌شود.

اشکال موتورهای دمپر:

شدن برق این فنر موجود در موتور باعث بسته شدن کامل دمپر می شود. اما امروزه با به دمپر های هانیول به صورت اتوماتیک و با کمک موتور ها وظیفه تنظیم جریان را انجام میدهند. مقدار صدای تولید شده توسط این محصول مقدار 40dB در 230 ولت متناوب در زمان 65 ثانیه در حال کار می باشد. یکی از تجهیزات مرتبط با سامانه های کنترل هوشمند دمای محیط های صنعتی می باشند. این پروسه به کمک سیستم های کنترل (لوازم کنترل هوشمند) و یا سنسورها و ترموستات ها (که در بحث دیگر در سایت سنا کنترل به آن پرداخته شده) در هر محیط امکان پذیر می باشد. می باشند که در دمای بالاتر از 70 درجه سانتیگراد، دستور بسته شدن مسیر جریان را صادر می کند.

  • شرکت تهویه نو آستیاکارائه دهندهانواع موتور دمپر با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد که می توانید با کارشناسان آن تماس بگیرید و از محصولات و خدمات ارزنده آن بهره مند شوید.
  • دمپرها نوعی مسدود کننده جریان هوا هستند؛ که مسئول باز و بسته کردن و یا کنترل جریان هوا می باشند.
  • رنج دمایی که این موتور دمپر زیمنس قادر است بهترین عملکرد را از خود نشان دهد بین ۰ تا ۹۰ درجه سانتیگراد است.
  • در این نوع موتور دمپرها، موتور علاوه بر وظیفه باز و بسته کردن دمپر، دارای قابلیت دیگری نیز بوده که با این قابلیت در شرایط اضطراری مانند قطع شدن برق، فنر موجود در موتور باعث بسته شدن کامل دمپر می شود.
  • این موتور دمپر ها به‌گونه ‌ای طراحی شده‌ اند که فنر داخل آن ‌ها در شرایط اضطراری نظیر قطع برق سبب بسته شدن دمپر می ‌شود و این ویژگی باعث حفاظت از موتور دمپر می ‌شود.
  • موتور دمپر ها و یا محرک های الکتریکی دمپر در دمپرهای ورودی هواساز و یا دمپر های برگشت هواساز ها و نیز دمپر های هواساز های مالتی زون نصب می گردد.

آنها در بسیاری از تأسیسات زیرزمینی مختلف مانند تونل‌ های جاده‌ ای، تونل ‌های راه ‌آهن و شبکه ‌های مترو و همچنین در معادن زیرزمینی و صنایع دریایی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. لازم به ذکر است که از دمپر های سنگین صنعتی در نیروگاه‌ ها، پتروشیمی و صنایع نفت و گاز به‌ کرات استفاده می ‌شود، که طراحی این دمپر ها به شدت خاص و دقیق بوده و باید بتوانند در شرایط جوی ویژه دوام آورده و دچار خوردگی نشوند. این موتور دمپر زیمنس به صورت ۲ حالته ( ۲Position ) و سه حالته ( ۳Position ) و تدریجی تولید می شود.

موتور دمپر هانیول سری N