چک لیست سئو سایت SEO Checklist 2022 بلاگ | armansiahloo

چک لیست سئو سایت SEO Checklist 2022 بلاگ | armansiahloo

تغییراتی که به منظور به روز شدن صورت گرفته و به دنبال خود می‌تواند افزایش سرعت و روند رشد را در پی داشته باشد. همان‌طور که گفته شد مجموعه اقداماتی که برای ارتقای جایگاه سایت انجام می‌شود چک لیست سئو داخلی سایت نامیده می‌شود. رعایت تمام مواردی که در لیست وجود دارد برای رسیدن به هدف و ارتقای رنک سایت ضروری است. بین این عوامل ارتباط مستقیمی وجود دارد لذا باید در انجام آن دقت کرد زیرا اگر قواعد و قوانین سئو داخلی پیاده‌سازی نشود تلاش برای رسیدن به رتبه‌های بهتر بی‌نتیجه خواهد بود. مسئله آخری که در سال 2022 تاثیر زیادی روی رتبه سئوی سایت شما دارد، بروزرسانی محتوای قدیمی است!

درست کردن نقشه سایت

این عنوان توسط گوگل آنالیز می شود و دقیقاً همان متنی است که در صفحه نتایج جستجوی گوگل نمایش آموزش تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس داده می شود. بنابراین در انتخاب عنوان باید توجه زیادی داشته باشید و حتماً از کلمه کلیدی در آن استفاده کنید. در واقع استفاده از کلمه کلیدی در عنوان باعث می شود تا گوگل متوجه شود که موضوع آن صفحه چیست!

  • با این حال، ما همچنین می دانیم که همه وب سایت ها فرصت بهبود دارند و اطمینان داریم که با کمی زمان و در نظر گرفتن این چک لیست سئو 2023، به سادگی مواردی که فراموش کرده اید را در نظر می گیرید.
  • ابتدا به کمک ابزاهای تست سرعت سایت مثل PageSpeed Insights، از اوضاع وب‌سایت خود باخبر شوید.
  • افزونه ShortPixel در ماه به صورت رایگان 100 تصویر را برای شما فشرده سازی میکند.
  • برای مثال اگر کاربر به دنبال یک صفحه فروشگاهی شامل دسته بندی محصولات خاصی باشد، ولی شما یک مقاله آماده کرده اید، محتوای شما با Search Intent تطابق ندارد.

Google به شما نشانی‌های اینترنتی بدون نمایه را در گزارش coverage نشان می‌دهد. اگر صفحات noindexed  دارید که باید ایندکس شوند، تگ noindex را حذف کنید. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، به یک افزونه SEO برای کمک به بهینه سازی مواردی مانند نقشه سایت و متا تگ ها نیاز دارید. چک لیست اولیه سئو را با معرفی چند ابزار SEO که همه باید در مورد آنها بدانیم شروع می‌کنیم.

شما می‌توانید ترافیک و میزان دیده‌شدن در جست‌وجوی ارگانیک را به‌وسیله این ابزار افزایش دهید. روزانه می‌توانید آمار دقیقی از سایت خود را در سرچ کنسول ملاحظه کنید و نتایج خوبی را به دست آورید. با اسکیما آشنا هستید؟ اسکیما یک زبان نشانه گذاری برای سایت است که اطلاعات بسیار خوبی در اختیار گوگل قرار می دهد. استفاده از باعث می شود تا اگر کاربران کلمه کلیدی که در آن رتبه اول را دارید جستجو کنند، سایت شما علاوه بر عنوان و توضیحات اطلاعات دیگری هم نمایش داده شود. مثلاً اگر در اسکیما سوالات متداول کاربران قرار داده باشید، در صفحه نتایج گوگل نمایش داده می شود و این نکته می تواند به افزایش ترافیک سایت کمک کند. اسکیما در سئوی سال 2022 توسط متخصصان سئو پیشنهاد شده است و ظاهراً استفاده از آن به رشد رتبه سایت شما کمک زیادی خواهد کرد.

پارامترهای مؤثر در سئو داخلی

شما باید به بهینه سازی تصویر توجه کنید، از نامگذاری مناسب عکس ها تا بهینه سازی سایز و کیفیت آن ها. داده های ساخت یافته به لیست های ارگانیک شما کمک می کند تا در SERP ها برجسته باشند. در مثال زیر، شما هم ستاره های نقد و  بررسی، و هم قیمت را که نتایج را بهبود می بخشد، مشاهده می کنید.